Порада дня: як навчити дитину ділитися іграшками на дитячому майданчику. І треба?

1112

Збори на дитячий майданчик у мам різні: хтось бере для своєї дитини пакет з машинками, формочками, лопаткою та граблями. Інші пропонують малюкам самостійно вибрати іграшки – і ті, як це часто буває, не беруть нічого. Але ж грати хочеться: і ліпити паски з піску, і завантажувати вантажівка, і видувати мильні бульбашки.

Що в результаті відбувається на дитячому майданчику: малюки, які прийшли без іграшок, починають забирати їх у інших дітей. Тим, зрозуміло, ситуація не подобається. Починається сварка, плач. Не всім хочеться ділитися своїми іграшками…

Что делать если дети дерутся: причины, советы психологаЩо робити якщо діти б’ються: причини, поради психолога

Цій непростій темі, від якої часом сіпається око у багатьох мам, присвятила пост в instagram-блозі дитячий психолог, нейропсихолог Діляра Сагутдинова. Експерт пише про те, як навчити дитину ділитися іграшками і поважати чужу власність.

Завжди підтримуйте свою дитину! Коли ваш малюк просить про допомогу – завжди дайте її (поцілуйте💋 обійміть 🤗 погладьте🖐)

Відволікайте дитину іншими іграшками або грою (в крайньому випадку цукеркою😂)Якщо у вашої дитини відбирають іграшку, втрутьтеся, щоб захистити його інтереси (якщо він молодше 3 років). Ні в якому разі не допускайте появи у дитини відчуття, що він кинутий без підтримки!

Кожен раз вчіть міняти іграшками! (Расхвалите іграшки іншої дитини, які йому пропонують. Опишіть всі достоїнства і як Здорово можна з ними пограти)❤️

Запам’ятайте, дитина НЕ зобов’язаний ділитися!

Не сваріть дитину за те, що він не хоче віддавати іграшки!

Не варто виносити на вулицю самі улюблені іграшки дитини! На вулиці йдуть на ура найпростіші дешеві і непотрібні іграшки, тут головне не якість, а кількість! (Чим більше, тим краще)☝️

Вчіть ділитися іграшками, але і цукерками, печивом і т. д. Це задасть дитині потрібний зразок поведінки!

І найголовніше, вчіть дітей грати разом (від 2 років) грайте з ними і пропонуйте їм варіанти спільних ігор!

© Instagram @mariamifka483

Читайте також:Порада дня: використовуйте цей метод, щоб заспокоїти дитину

Тема іграшок на дитячому майданчику актуальна для всіх мам. У своїх коментарях ви ділитеся практичним досвідом, як діяти в ситуації, коли дитина хоче грати своїми іграшками і не давати їх іншим дітям на дитячому майданчику.

@ЗвездаПолей:

Моя може поділитися, а може і затиснути, я вважаю це її справа, зауваження роблю, але не більше. Не буду ж я в неї силою виривати іграшку, щоб вашого (образно) потішити. Чужі вона бере тільки попередньо питаючи, якщо дозволили. Я сама її іграшки без її вирішення не даю, якщо у мене просять, кажу – запитуйте у господині. Звичайно, я їй пояснюю, що треба ділитися, але не більше.

@Світлана:

Часто сама зустрічаюся з нерозумінням матусь, коли я їх дітям не дозволяю брати іграшки моїх дітей, якщо ті не дають самі або не хочуть ділитися. У мене і вдома все так само — у кожної дитини свої іграшки і брати без згоди їх власника не можна.

@мамуля Викули:

Моя теж не дає нікому, але вона грає зі своєю одноліткою та зрозуміло починається суперечка, що я вдома якось спокійно їй кажу, що ви пограєте разом і Софія твої іграшки не забере, і всі конфлікт вичерпаний, тепер ділиться, адже їй теж хочеться пограти з чужими іграшками… як вже вгадати, як правильно вчинити… просто пояснила, що ми свої іграшки нікому не віддамо…

@Ната:

Ніколи не змушую. Буває, що навіть батьки чужої дитини дивляться на мене з осудом, що не вмовляю свою дитину віддати іграшку. Наші речі, і не зобов’язані ними ділитися. Захочемо – поділимося.

© Instagram @leader_land

А як ви ведете себе в подібній ситуації?