Порада дня: позбавтеся від «синдром відмінниці»

855

Перебуваючи в очікуванні дитини, а потім і виховуючи його, майбутні і вже відбулися матусі іноді живуть з відчуттям страху. В цьому винні нав’язані інтернет-спільнотою стереотипи про ідеальну матусі, яка справляється з мільйоном справ і при цьому виглядає немов модель. Впливають гормональні перебудови, зміна планів на життя та соціального статусу. У підсумку це породжує тривогу і страхи.

Читайте також:Порада від Олени Кулецької: мамам потрібно позбавлятися від тривожності

Саме страхи часом стають проблемою на шляху до нового материнства. Наприклад, матуся, яка прагне виховувати погодок, фізично готова до того, що їй доведеться доглядати відразу за двома малюками. А ось її підсвідомість думає інакше.

Про це розповідає репродуктолог Олена Кузнєцова, яка допомагає жінкам в реалізації їх мрії. Доктор назвала один з найпоширеніших страхів – страх бути поганою мамою.

Цей страх зазвичай супроводжує першу вагітність, – розповідає експерт. – Безліч питань – як годувати? Як сповивати? Як купати? А де я візьму сили, я ще вагітна, а вже так втомилася? Все це змушує майбутню маму замислюватися – а чи впораюсь я? Чи я Буду найкращою мамою?

Такий страх часто викликане так званим «синдромом відмінниці». Жінка звикла все робити ідеально, а в такому важливому питанні як народження дитини можливі помилки здаються неприпустимими.

© Instagram @serafima_hyggemum

Як бути? Треба позбавлятися від «синдром відмінниці»!

Забути про загальні правила. Забути про таке явище, як громадська думка, – радить психолог Катерина Конторина.

Будьте люблячою мамою для своєї дитини, не прагнучи підганяти себе під якісь стандарти.

Читайте також:Порада від Вікторії Макарской: робіть справи любові

Мені, відчуваю, доведеться боротися з синдромом відмінниці. Вже іноді маячать такі думки, чи буду я гарною мамою, це ж так складно, – зізнається одна з майбутніх матусь-користувачів Мережі.

У відповідь Олена Кузнєцова радить:

Хорошою обов’язково будете, а ідеальною і не треба. Це не складно. Жінка краще будь-якого «досвідченого» порадника відчуває, що потрібно її дитині.

© Instagram @loving.parents

А у вас є «синдром відмінниці»?