Порада від Анетты Орлової: освойте навик, який дозволить краще спати

1136

«Постійно прокидалася. Так і не відпочив», «Безсоння. Не можу заснути – стільки думок в голові»… Знайома ситуація? Де той бажаний сон, який несе відпочинок і заряджає організм новими силами?

Читайте також:Лайфхак, який допоможе виспатися, навіть якщо малюк встає раніше вас

Багато мам зараз усміхнуться і подумають, що вони засинають одразу ж, як тільки кладуть голову на подушку. Можливо… Якщо немає проблем з засипаням – це чудово. А ось яке у вас якість сну? Саме про це розповідає відомий психолог Аннета Орлова. «Хочете факти, які змусять вас переглянути погляд на якість і кількість свого сну?» – запитує експерт. І наводить аргументи на користь усунення зі свого життя недосипання.

Сон допомагає мозку позбавлятися від тих білків, які сприяють розвитку хвороби Альцгеймера. Глимфатическая система мозку (т. зв. «промивання» мозку) більш активна під час сну клітини мозку зменшуються в розмірах, тим самим звільняючи простір для спинно-мозкової рідини, в буквальному сенсі відбувається «вимивання токсичних відкладень.

Регулярне недосипання призводить до втрати клітин головного мозку, і це ще один аргумент, що недосипання по буднях НЕМОЖЛИВО компенсувати недільним сном до обіду.

Всього одна безсонна ніч призводить до збільшення кількості двох рідкісних молекул головного мозку NSE і S-100B, що є ознакою пошкодження мозку. Спіть завжди.

Сон майже в два рази збільшує ймовірність згадати раніше забуту інформацію. Простіше кажучи, деякі спогади вночі зміцнюються. Це підтверджує гіпотезу: під час сну ми активно повторюємо інформацію, яку мозок вважає важливою.

Регулярний ранній відхід до сну знижує ризик психічних захворювань. Дисбаланс дофаміну, викликаний проблемою зі сном, може призвести до розвитку біполярного розладу і шизофренії.

Сон пов’язаний із довголіттям.

© Instagram @rita.mojito

Монолог мами:«У мене почалися проблеми з чоловіком через спільного сну з донькою»

Досить гнітюча картина виходить. А щоб її змінити, необхідно, щоб повернувся якісний здоровий сон. Психолог Аннета Орлова розповідає, як його налаштувати.

Побудувати повноцінну систему сну для дорослої людини, яка довгий час цього не приділяв увагу — це як заново освоїти важливий навик. Шлях тернистий, на ньому можуть бути і підйоми, і спади, тому важливо дотримуватися правила маленьких кроків!

Відразу перебудувати режим сну і неспання не вийде: все-таки у мозку вже сформована звичка. Тут то і потрібні маленькі кроки, які поступово сформують новий навик і приведуть до мети.

Вчимося розслабляти тіло і розум, тоді спокій стане звичним станом, таким же звичним, як знервованість. Молитва або медитація допоможуть зупинити біг думок. Точковий масаж обличчя чудово розслабляє м’язи. Поступово припиняться раптові відштовхувальні пробудження від страшних картинок і образів, з ранку не будуть кидатися в голову проблеми і труднощі.

Боремося з випромінюванням (сюди ставляться всі гаджети, ТБ). УФ-світло пригнічує вироблення мелатоніну (гормону сну), що негативно позначається на здатності засипати і на якості самого сну. Все просто: УФ-світло передає мозку сигнал про присутність тривоги, тому так важко зануритися в глибокий і здоровий сон. Сигнали ТБ і гаджетів – це сигнал «Не спати! Будь пильним».

Створюємо комфортні умови для сну. Перше, це температура. Якщо в кімнаті жарко, сну нормального не буде. Краще в районі 16-19 градусів. Розумію, не для всіх таке, але бажано не вище 23 градусів.

Займаємося спортом. Головне, регулярно, без знемоги: 20-40 хвилин занять, 5 разів на тиждень призводить до того, що через 4 місяці додається 45 хвилин сну. І це все можна робити вдома!

© Instagram @elena.effect

Стежимо за харчуванням.

1 чашка кави за 6 годин до сну, зменшує кількість сну на 1 годину!

Стакан теплого молока або трав’яного чаю перед сном сприяють заспокоєнню.

Вживайте більше продуктів, що містять кальцій і магній. Кешью, мигдаль, гречка, шпинат, зелені та помаранчеві і т. д.

Пізня вечеря заважає сну. Відмовтеся від жирної і гострої їжі перед сном.

Екологія мислення – ось те, що допоможе краще спати. Думайте про хороше.

Скільки потрібно спати, щоб організм міг повноцінно відновлюватися? За словами лікаря загальної практики, члена Асоціації сімейних лікарів Північно-Західного регіону Олексія Бєлова, для чоловіків добова норма сну становить 7 годин і 42 хвилини, а для жінок на 4 хвилини менше. Відпочивайте по ночах!

© Instagram @paflis_collection

А скільки годин ви спите? Розкажіть про якості свого сну: він міцний або тривожний? Вирішите ви після поради психолога Анети Орлової змінити режим свого нічного відпочинку?