Симптоми і лікування екземи на руках при вагітності

929

Зміст:

  • Що таке екзема
  • Причини загострення
  • Основні симптоми
  • Вплив на плід
  • Методи обстеження
  • Що робити з образом життя
  • Дієта
  • Медикаментозне лікування
  • Екзема при вагітності часто загострюється із-за змін, що відбуваються в організмі жінки. Безпосередньої шкоди для дитини хвороба не приносить, але дискомфорт матері може негативно вплинути на плід. При підборі терапії треба враховувати термін вагітності, вплив ліків на зародок.

    Що таке екзема

    Екземою називають незаразливе запалення шкіри. Захворювання має безліч причин, частіше протікає хронічно з періодичними загостреннями. Екзема буває сухої і мокрої, вражає різні ділянки тіла.

    Причини загострення

    Вагітні жінки схильні загострень всіх хронічних захворювань, в тому числі і екземи. Основна причина загострення — гормональна перебудова організму. Відбувається фізіологічне зниження імунного захисту. У вагітних жінок часто міняються смакові пристрасті. Все це викликає появу екзематозних висипань.

    Основні симптоми

    Екзема зазвичай проявляється у жінки на руках. Рідше уражаються обличчя, шия, ноги. Специфічне розташування екземи у вагітних — соски. Характерні прояви екземи:

    • почервоніння шкіри;
    • лущення;
    • набряк;
    • дрібні бульбашки на шкірі.

    Бульбашки лопаються, залишаючи мокнучу поверхню, потім на ній утворюються кірки. Захворювання супроводжується відчуттям печіння, сверблячкою.

    Вплив на плід

    Для зародка екзема матері не несе безпосередньої загрози. Навіть якщо вона має інфекційне походження, це тільки місцевий процес, внутрішньоутробно бактерії не проникають. Але жінка з-за постійного свербіння, неприємних відчуттів стає дратівливою, погано спить, втрачає апетит. А це негативно позначається на стані плоду, викликає підвищений тонус матки.

    Методи обстеження

    Діагноз екземи ставить лікар-дерматолог. Зазвичай достатньо зовнішнього огляду, щоб визначити захворювання. За необхідності фахівець призначає загальний аналіз крові, відправляє жінку на консультацію до гастроентеролога, ЛОР-лікаря.

    Що робити з образом життя

    Так як загострення екземи відбувається через зміни способу життя вагітної жінки, його слід коригувати. Рекомендується налагодити сприятливу психологічну обстановку, уникати стресів і конфліктів.

    Важливо усунути всі потенційні алергени — пил, шерсть тварин, рослини. Потрібно регулярно проводити в будинку вологе прибирання. Жінці слід обмежити контакт із засобами побутової хімії, користуватися рукавичками під час прибирання.

    Дієта

    Загострення екземи можуть викликати деякі продукти. В раціоні слід обмежити вживання цитрусових, кави, шоколаду, цільного молока, горіхів. Слід виробити режим харчування, скласти збалансоване меню.

    Медикаментозне лікування

    Складність терапії екземи у вагітних полягає в обмеженому застосуванні лікарських препаратів. Більшість з них негативно позначається на дитині. Лікують екзему тільки місцево, використовуючи мазі або крему. Щоб підібрати максимально безпечну схему терапії, потрібно звернутися до дерматолога. Він пояснить, чим лікувати запалення, не нашкодивши дитині. З гормональних засобів використовують мазі і крему з гідрокортизоном. Застосовувати їх можна не більше 14 днів без перерви.

    Негормональні препарати більш безпечні, можуть застосовуватися протягом тривалого часу. При мокнучій екземі слід використовувати бовтанки з цинком. Коли шкіра підсохне і утворюються кірочки, призначають крем на основі пимекролимуса, мазь з пантенолом.

    Загострення екземи у вагітних жінок — нерідке явище. Провокує захворювання гормональна перебудова організму, зміна способу життя. Терапія екземи здійснюється местнодействующими препаратами під контролем дерматолога.

    Читайте далі: брусничний лист при вагітності