Симптоми і лікування токсоплазмозу у жінок

1296

Зміст:

  • Симптоми токсоплазмозу у жінок і причини розвитку хвороби
  • Перші ознаки токсоплазмозу
  • Форми токсоплазмозу
  • Небезпека токсоплазмозу при вагітності
  • Діагностика токсоплазмозу
  • Лікування токсоплазмозу
  • Профілактика токсоплазмозу
  • Токсоплазмоз – це цитомегаловірусна інфекція, паразитарне захворювання, при якому відбуваються відхилення в роботі м’язової, нервової і зорової системи. Якщо в звичайному стані жінка не особливо відчуває на собі прояви токсоплазмозу, то при вагітності він стає дуже небезпечним.

    Симптоми токсоплазмозу у жінок і причини розвитку хвороби

    Захворювання має паразитарну природу і виникає із-за попадання в організм Toxoplasma gondii. Заразитися можна в повсякденному житті, нехтуючи простими правилами особистої гігієни. Немиті руки перед їжею, брудна вода і посуд, недостатня термічна обробка продуктів – це все є причиною занесення паразита в організм.

    Людський організм дуже чутливий до цього паразита, тому при попаданні в шлунок захворювання розвивається у 80% випадків – імунітет просто не здатний її подолати.

    Симптоми токсоплазмозу у жінок іноді непомітні

    У повсякденному житті більшість випадків зараження пов’язано або з вживанням недостатньо обробленої їжі, або з контактом з котячими фекаліями. Кішка – це проміжний господар паразита. Він відіграє в його розвитку чималу роль, але його кінцевою метою є саме людський організм. Небезпеку представляють, в основному, кошенята – коли чистите лоток тварини, робіть це в рукавичках, а після цього ретельно промийте руки з милом.

    Небезпека токсоплазмозу полягає в тому, що у 90% людей із здоровим імунітетом взагалі немає ніяких симптомів. Вони можуть з’явитися, тільки якщо захворювання перейшло в гостру стадію. До ознаками гострого токсоплазмозу відносять:

    • загальне відчуття слабкості і нездужання;
    • головний і м’язовий біль;
    • збільшення лімфатичних вузлів;
    • підвищення температури тіла.

    Якщо у людини досить слабкий імунітет, то до цих симптомів можуть додатися запалення очей, сильна дратівливість, підвищена стомлюваність. Ці ознаки жінки часто плутають з симптомами грипу та застуди і лікують їх народними засобами. Під час такої терапії токсоплазмоз успішно розвивається далі.

    Перші ознаки токсоплазмозу

    Як же визначити наявність токсоплазмозу, якщо його симптоми настільки притуплені? Варто звертати увагу на будь-які нездужання, навіть якщо вони, як вам здається, є ознакою грипу.

    Зверніть увагу на температуру тіла – якщо вона тримається на рівні 37-37,5 градусів більше 2 тижнів, є привід відвідати лікаря. Температура може підвищуватися у вечірній час, а вранці знову приходити в норму. Одночасно жінка може відчувати незначні головні болі.

    Форми токсоплазмозу

    Виділяють кілька основних форм токсоплазмозу. Легка форма характеризується невеликим збільшенням лімфатичних вузлів, чого жінка може навіть не помітити. Іноді виникає загальне нездужання і підвищення температури, що може бути списано на інші патології. У рідкісних випадках виникає анемія і зниження артеріального тиску.

    Хронічний токсоплазмоз може ніяк себе не проявляти зовні, але в цей час відбуваються патологічні процеси всередині ока – запалюються його внутрішні структури.

    Токсоплазмоз у вагітних – окрема форма захворювання, про яку ви знайдете інформацію нижче.

    Гострий токсоплазмоз часто вражає людей зі зниженим імунітетом. Захворювання характеризується появою висипу, підвищенням температури тіла і різкому патологічному зниження ваги. Ця форма, як правило, зустрічається у багатьох хворих на Снід, тоді вона призводить до паралічу і судом.

    Небезпека токсоплазмозу при вагітності

    Якщо в звичайному стані жінка цілком може боротися з патологією без ризику виникнення будь-яких ускладнень, то під час вагітності паразити легко можуть передаватися плоду. Це, в свою чергу, може спричинити за собою ряд наслідків:

    • викидень;
    • народження мертвої дитини;
    • вроджені захворювання у дитини;
    • мутації плода, несумісних з життям;
    • гострий вроджений токсоплазмоз;
    • часткова або повна втрата зору в дитини.

    Зараження вагітної жінки в 85% випадків тягне за собою зараження дитини. Всі наслідки проявляються, в основному, протягом року після народження, але в окремих випадках захворювання може проявитися тільки в підлітковому віці.

    Якщо під час вагітності у жінки виявили токсоплазмоз, проводиться ряд спеціальних досліджень, які допомагають визначити, заражений чи дитина. На підставі досліджень і прогнозів жінка приймає рішення про свої подальші дії.

    Варто зазначити, що небезпека представляє тільки зараження токсоплазмозом під час вагітності. Якщо жінка була заражена ще до зачаття, в її організмі вже виробилися антитіла. У такому випадку вплив паразита на дитину ніяк не зашкодить йому.

    первые признаки

    Перші ознаки токсоплазмозу – слабкість і нездужання

    Діагностика токсоплазмозу

    Щоб діагностувати токсоплазмоз, проводиться комплекс досліджень. До того ж, важливо не тільки виявити сам факт наявності патології, але і правильно визначити, є інфекція свіжої або застарілою. Здають аналіз крові, ПЛР крові. Також ефективні серологічні реакції і внутрішньошкірні проби.

    Якщо обстеження проводиться під час вагітності, потрібно визначити, заражений чи плід. Для цього проводять амниоцентнез. Процедура полягає в проколюванні плодового міхура ультратонкої голкою і взятті для дослідження навколоплідних вод. Однак необхідно пам’ятати, що достовірно сказати про наявність токсоплазмозу у плоду можна тільки через місяць після зараження жінки. Для достовірності навколоплідні води потрібно досліджувати кілька разів.

    Хороший лікар ніколи не буде наполягати на тому, щоб ви попрощалися зі своєю домашньою кішкою, оскільки він знає, що у власників домашніх тварин практично завжди виробляється імунітет до токсоплазмозу.

    Також стан плода дивляться на УЗД. Дослідження допомагає визначити, як токсоплазмоз діє на організм ще не народженої дитини. Так можна помітити збільшення печінки, селезінки, проблеми з судинами головного мозку, внутрішньочерепні кальцинати.

    Лікування токсоплазмозу

    Токсоплазмоз піддається успішному лікуванню практично в усіх випадках. Легкі медикаментозні препарати та народні засоби тут безсилі, необхідна терапія за допомогою антибіотиків. Препарати і схему лікування може призначити тільки лікар, ні в якому разі не можна займатися самолікуванням.

    Неправильне застосування антибіотиків викликає звикання організму до них, з-за чого вони будуть неефективні при лікуванні наступних захворювань.

    Важливо суворо дотримуватися схеми лікування, зазначеної лікарем, і при будь-яких побічних ефектах знову звертатися до нього. В кінці лікування проводяться повторні дослідження на токсоплазмоз, щоб підтвердити ефективність терапії.

    Токсоплазмоз під час вагітності також лікується медикаментозними препаратами, які не можуть нашкодити плоду. Іноді терапія спрямована на лікування дитини. Якщо жінка була заражена ще до вагітності, лікування починається вже після пологів. Відразу після народження дитини досліджують на наявність токсоплазмозу, навіть якщо зовні у нього немає ніяких ознак захворювання. Якщо хвороба все ж виявляють, призначається терапія дитячими препаратами.

    Під час лікування і після нього важливо дотримуватися правил особистої гігієни. Навіть якщо в організмі вже є антитіла до токсоплазмозу, це не означає, що людина не може знову стати носієм захворювання.

    лечение

    Лікування токсоплазмозу повинен призначати тільки лікар

    Профілактика токсоплазмозу

    Щоб знову не зіткнутися з захворюванням, необхідно, щоб всі члени сім’ї дотримувалися правил профілактики, зокрема:

    • якісна термічна обробка продуктів тваринного походження;
    • дотримання правил особистої гігієни;
    • дезінфекція рук після контакту з тваринами;
    • ретельне миття овочів і фруктів перед їжею;
    • регулярні походи з домашньою твариною до ветеринара, проведення лабораторних аналізів.

    Чоловіки можуть бути носіями токсоплазмозу і навіть не підозрювати про це. Тому під час статевих актів доцільно використовувати антисептичні спреї, особливо якщо жінка живе активним статевим життям з різними партнерами.

    Токсоплазмоз – це паразитарне захворювання, що виникає із-за поганого дотримання правил особистої гігієни. У звичайному житті він може не доставляти незручностей, але при вагітності стає дуже небезпечним. При відсутності відповідного лікування можливе сильне ураження нервової, зорової і м’язової системи.

    Також цікаво: хориоамнионит в пологах при вагітності