Вагітність за контрактом. Як стати сурогатною матірю?

648

Зміст:

  • Хто така сурогатна мати?
  • Як це відбувається?
  • Права та обов’язки «сурмами»
  • В боротьбі з безпліддям сурогатне материнство, або послуга гестаційного кур’єра, стає останнім, якщо не єдиним шансом бездітної пари стати щасливими батьками здорової дитини. Дана процедура має чимало медичних обмежень та юридичних тонкощів. Жінку, яка погодилася виносити чужий плід, чекає фінансове заохочення. Але вона повинна ясно усвідомлювати всі наслідки свого рішення.

    Хто така сурогатна мати?

    Даних жінок ласкаво називають «сурмамами». Вони не є біологічними батьками майбутнього малюка. Гестаційний кур’єр погоджується виносити і народити дитину, чий ембріон був отриманий шляхом запліднення «в пробірці» материнської яйцеклітини батьківськими сперматозоїдами. Справжні батьки надають біологічний матеріал і частіше всього вирішуються на дану процедуру з причини безпліддя.

    Зважившись стати сурогатною матір’ю, жінка допоможе бездітній парі завести потомство.

    Перед тим як стати сурогатними матерями, всі кандидатки проходять ретельний відбір. Жінки направляються на медичний огляд та психологічне тестування. Вони повинні розуміти відповідальність даного вчинку і необхідність виконувати всі вказівки куратора. До участі у програмі сурогатного материнства допускаються:

    • здорові жінки від 18 до 35 років;
    • без шкідливих звичок;
    • мають в анамнезі нормально протекавшую вагітність;
    • з одним здоровим дитиною.

    Згідно із законодавством РФ, жінка повинна бути без судимостей і мати позитивний резус-фактор. Відсутність законного чоловіка перешкодою до участі у програмі не є.

    Жінка в обов’язковому порядку проходить обстеження у гінеколога. Воно включає в себе огляд і УЗД органів малого тазу. Якщо за станом здоров’я кандидатка може стати гестаційним кур’єром, підписуються необхідні документи і починається підготовка до перенесення ембріона. Майбутня сурогатна мати повинна:

    • відмовитися від алкоголю та куріння;
    • вести здоровий спосіб життя.

    Виїзди за межі місця проживання узгоджуються з лікарем.

    Як це відбувається?

    Жінка, готова до материнства, починає приймати гормональні препарати. Вони допомагають підтримувати достатню товщину внутрішнього шару стінки матки. Це необхідно для успішного прикріплення ембріона. В цей час жінці потрібно стежити за менструальним циклом і відмовитися від статевих контактів.

    Отримання ембріона відбувається методом екстракорпорального запліднення. Для цього використовують біоматеріал біологічних батьків, тобто сперматозоїд наздоганяє яйцеклітини в пробірці. На 3-5 день життя ембріона його переносять в матку сурогатної матері. Найбільш сприятливий для цього період – 15-20 день менструального циклу. Сама процедура перенесення абсолютно безболісна і триває не більше півгодини.

    Вагітність після ЕКЗ розвивається так само, як і після природного запліднення.

    Через 2 тижні після перенесення ембріонів потенційна мати здає аналіз крові. Якщо концентрація специфічного гормону – хоріонічного гонадотропіну – досить висока, це свідчить про успішне запліднення. Ще через 2 тижні жінку направляють на УЗД, щоб визначити серцебиття ембріона і відстежити його стан на початку вагітності.

    как статьЩоб стати сурогатною мамою, жінці доведеться пройти розгорнуте обстеження і здати аналізи.

    Права та обов’язки «сурмами»

    Жінки вирішуються виносити нерідної дитини з альтруїстичних і матеріальних міркувань. Нерідкі ситуації, коли здорові в плані відтворення потомства матері безоплатно допомагають знайомим безплідним парам. В іншому варіанті, при успішному завершенні вагітності участь у комерційних програмах приносить чималий прибуток.

    Сума підсумкової винагороди за замісне виношування становить в середньому від 800 000 до 1 мільйона рублів. Таким жінкам покладені щомісячні виплати протягом всієї вагітності і одноразову допомогу на придбання одягу після 5 місяців вагітності. Остаточний розрахунок відбувається на 2-3 день після пологів, підписання всіх необхідних документів та передачі новонародженого біологічним батькам.

    За чинними законами жінка, яка виносила малюка, може залишити його собі після народження. В даному випадку вона зобов’язана компенсувати всі витрати, які понесли генетичні батьки. Щоб таких спірних моментів не виникало, з «сурмамами» працюють досвідчені психологи та юристи.

    Майбутня сурогатна мати повинна враховувати не тільки своє особисте рішення, але і згода найближчих родичів. Від жінки, яка складається в шлюбі, потрібно нотаріально завірене свідоцтво того, що чоловік не заперечує проти її участі у програмі замісного виношування.

    І сурогатним мамам, і парам, які готові вдатися до послуг, рекомендується вести справи з допомогою перевіреної клініки репродуктивного агентства. Це гарантує обом сторонам безпеку угоди, правову та медичну підтримку, а також вбереже від шахрайства.

    Також цікаво почитати: допоміжні репродуктивні технології