Випадає волосся після пологів при грудному вигодовуванні

1499

Зміст:

  • Вплив гормонів на волосся
  • Чому випадає волосся після вагітності
  • Що робити при випаданні волосся
  • Гормональний фон у жінки змінюється в залежності від менструального циклу, а також під час вагітності. Перебудова організму проявляється різними симптомами, наприклад, випадає волосся після пологів. Волосся – маркер ендокринного та загального здоров’я організму. Під впливом гормонів їх стан постійно змінюється у відповідності з підлогою, віком і навіть сезоном. Найбільший вплив на стан волосяного фолікула у жінок впливають андрогени і естрогени, пролактин і прогестерон, гормони щитовидної залози.

    Випадає волосся після пологів з-за гормональних змін

    Щоб зрозуміти, чому інтенсивно випадає волосся в післяпологовий період, доведеться пройти обстеження.

    Головна причина випадання волосся у післяпологовий період – зміна домінантних гомон. Це нормальне фізіологічне явище, яке проходить через 6-8 місяців після народження дитини або після завершення лактації. При грудному вигодовуванні до року остаточне відновлення організму до вихідного стану йде поступово, часом не без неприємних явищ.

    Вплив гормонів на волосся

    Андрогени – субстрат для утворення статевих гормонів і головний регулятор росту волосся, тому вони обов’язково присутні в організмі у жінки. Якщо кількість андрогенів вище норми, з’являється гірсутизм (ріст волосся у жінок за чоловічим типом), при андрогенній недостатності волосся повільно ростуть на голові і в області зовнішніх статевих органів.

    Естроген – гормон овуляції, інтенсивно виробляється в першій половині менструального циклу. Його «колега», естрадіол, збільшує анагеновую стадію розвитку волосся, тобто подовжує тривалість активного росту. Волосся сильно випадає при нестачі гормонів естрогенного сімейства, що і спостерігається в менопаузальному період.

    Це нормальне фізіологічне явище, яке проходить через 6-8 місяців після народження дитини або після завершення лактації.

    Тиреоїдні гормони регулюють оновлення тканин і органів, обмін речовин. При їх достатній кількості стан шкіри і волосся нормалізується. У свою чергу, гіпотиреоз (стан, викликаний недоліком гормонів щитовидної залози) – часта причина того, чому інтенсивно випадає і повільно ростуть волосся.

    Прогестерон відповідає за збереження вагітності, домінує в першому триместрі і в другій фазі менструального циклу. Позитивно відбивається на динаміці росту волосся у жінок, але впливає незначно. При нестачі прогестерону не спостерігається сильне випадання волосся.

    За рахунок нестійкості гормонального фону часто спостерігається надмірне випадання волосся.

    Секреція пролактину збільшується під час вагітності і досягає максимуму при лактації. Надлишок гормону залишає на жіночій голові тимчасові залисини, що, природно, викликає занепокоєння. Максимальний ефект від пролактину настає через 2-3 місяці після пологів. Без грудного вигодовування випадання волосся йде інтенсивніше, так як гормональна перебудова проходить різко.

    что делать

    Що робити при випаданні волосся, залежить від причини

    Чому випадає волосся після вагітності

    Після настання вагітності збільшується секреція прогестерону і естрогену. З 10-го тижня виробляється плацентою хоріонічний гонадотропін, хоріонічний соматомаммотропин та чинники зростання. Хоріонічний гонадотропін посилює роботу щитовидної залози. Фактори росту стимулюють оновлення клітин організму, в тому числі шкіри і волосся.

    Збільшення концентрації гормонів і вживання допоміжних вітамінів, наприклад фолієвої кислоти, забезпечують міцні, стійкі до пошкоджень волосся. Вони покриваються роговими лусочками і товщають, посилюється вироблення клейковини, скріплює лусочки. Волосся масивні і швидко засолюються. Наприкінці першої і початку другої половини вагітності плід посилено зростає, інтенсивно оновлюється організм і майбутньої мами. Результат – волосяні цибулини міцні, довго утримують волосся, збільшується густота волосяного покриву.

    Після настання вагітності збільшується секреція прогестерону і естрогену.

    Після пологів гормональний фон деякий час зберігається незмінним, стан волосся не змінюється. Потім знижується концентрація статевих гормонів, гормонів щитовидної залози, які не виробляються хоріонічний гонадотропін, хоріонічний соматомаммотропин та чинники зростання. Знижується концентрація вітамінів, які приймаються за призначенням лікаря. Мама відчуває, що стан волосся погіршився. Крім того, настає панування пролактину.

    Через 3-4 місяці кількість лусочок на волосині знижується, вироблення шкірного сала повертається до початкового об’єму. Волосяна цибулина не здатна утримувати ту ж вагу, що і при вагітності. За рахунок нестійкості гормонального фону часто виникає надмірне випадання волосся. У цей період молода мама тривожно розмірковує, що ж робити, знаходиться в стані стресу і тим самим уповільнює швидкість гормональної перебудови.

    при грудном вскармливании

    При грудному вигодовуванні важливо стежити за балансом гормонів і вітамінів

    Що робити при випаданні волосся

    При виникненні будь-якої проблеми медичного характеру звертайтеся до фахівця для виключення серйозної патології. Загальні рекомендації такі:

    • Чекайте закінчення гормональної перебудови, адже, як правило, протягом року неприємні симптоми проходять самостійно.
    • Повноцінний раціон і достатнє пиття сприятливо відбиваються не тільки на волосся, але і на організмі в цілому. Нормальна вага, адекватні фізичні навантаження і білкове харчування – запорука здорових волосся.
    • До лікарських препаратів, що стимулюють ріст волосся, відносять рицинова олія, міноксидил, ринфолтин, эсвицин та аптечні ампульні кошти з вітамінними комплексами.
    • Для підтримки нормальної роботи організму придбайте окремі вітаміни або вітамінно-мінеральний комплекс, дозволений для годуючих і схвалений лікарем.
    • Після пологів перевірте рівень гемоглобіну та феритину в крові для виключення залізодефіцитної анемії. Під час вагітності, великої родової крововтрати та годування груддю витрачається величезна кількість заліза.
    • Масажуйте голову за 10-15 хвилин кожен день. Процедура посилить кровопостачання волосяних цибулин.
    • Один-два рази в місяць користуйтеся скрабами. Пілінг очистить шкіру голови від ороговілих клітин і залишків косметичних засобів.
    • Раз в тиждень балуйте себе масками для волосся, домашніми чи покупними. Ефективні касторовые, персикові, реп’яхова, оливкові масляні суміші з додаванням яєчного жовтка. Проконсультуйтеся з фахівцем з приводу складу маски. Деякі речовини, наприклад димексид і нікотинова кислота, потрапляють у молоко і шкодять дитині.
    • Після пологів краще відмовитися від фарбування волосся. Якщо це неможливо, то використовуйте м’які тонуючі фарби і барвники, наприклад хну. Вони не потрапляють у молоко і щадять волосся. Дозволено мелірування.

    Висипайтеся, більше відпочивайте, не відмовляйтеся від допомоги близьких. Під час вагітності змінюється не тільки якість волосся, але і тип, тому перевірте, чи підходить вам тепер шампунь, яким ви користувалися раніше. Зверніть увагу на зволожуючі засоби. Полоскання відварами ромашки і кропиви зміцнює волосся і підвищує їх резистентність до зовнішніх впливів. Стрижка допоможе волоссю краще впоратися з гормональною бурею: подбайте про кінчиках і довжині.

    Якщо волосяний покрив голови став рідкісним і вразливим, на стегнах, навколо сосків, над верхньою губою, на підборідді і сідницях волосся ростуть інтенсивніше, пориста шкіра, вкрита акне, ноги набрякають, швидко збільшується вага, після пологів пройшло більше року – це клінічна картина ендокринної патології.

    Нормальна вага, адекватні фізичні навантаження і білкове харчування – запорука здорових волосся.

    Зайві кілограми після пологів впливають на обмін речовин і заважають швидко відновитися волоссю. Слідкуйте за достатнім споживанням поліненасичених жирних кислот, виключіть знежирені продукти і продукти, багаті цукром. Доповніть раціон йодом, нормалізує роботу щитовидної залози, гормони якої стимулюють проліферацію клітин волосяної цибулини.

    Щоб визначити точно, з-за чого випадають волосся відразу після пологів, зверніться до фахівця. Лікар скаже, чи має випадання волосся патологічний характер або це нормальне післяпологове фізіологічне явище, а при необхідності порекомендує приймати вітаміни і інші лікарські препарати.

    Читайте також: маски для волосся, що січеться