Чому виникають кровотечі в середині циклу

1754

Зміст:

  • Непатологические причини
  • Можливі патології
  • Перша допомога при кровотечі
  • Діагностичні заходи та лікування
  • Превентивні заходи
  • Поява невеликих кров’янистих виділень в період між менструаціями – явище поширене. Кровотеча в середині циклу може бути нормою, проте надмірне виділення крові, особливо що супроводжується неприємними відчуттями, сигналізує про хвороби репродуктивних органів або хронічному патологічному процесі в організмі.Сильна кровотеча в середині циклу, що супроводжується болем, сигналізує про патології.

    Непатологические причини

    Кров’янисті виділення між місячними можуть бути варіантом норми. Наприклад, кровотеча при овуляції. Прояв слизового секрету з кров’ю з піхви припадає на час виходу яйцеклітини, тобто на період з 10 по 16 добу після останньої регулярної менструації. Виділення при цьому не рясні, мажучі, коричнюваті. Але вони можуть бути відсутні. Найчастіше в період овуляції жінка відчуває слабкий біль у яєчнику, який став «робочим» в цьому місяці.

    Ациклічним характер місячних часто спостерігається у дівчат, коли йде стабілізація вироблення гормонів. Цей період може займати до двох років після початку менструацій. Якщо він сильно затягнувся, можливо, є проблеми з ендокринною системою і потрібна лікарська допомога.

    Також нездужання може з’явитися і при прийомі контрацептивів термінового впливу. Вони викликають сильне маткова кровотеча, результатом якого стає вихід заплідненої яйцеклітини з організму. Крім цього, «екстрені» оральні контрацептиви призводять до мажущим виділенням в середині циклу у деяких жінок впродовж півроку після їх прийому. У ряді випадків при застосуванні таких коштів можливе порушення циклу, розлад шлунку, головний біль.

    Міжменструальні виділення здатний спровокувати і прийом протизаплідних засобів комбінованої дії для лікування хвороб гінекологічного характеру, а також гормональних фармпрепаратів.

    Невеликі рожеві або коричневі виділення можуть також бути раннім симптомом вагітності. Імплантанційне кровотеча виникає через 6-12 діб після зачаття, коли яйцеклітина прикріплюється до маткової стінки. Цей ранній симптом спостерігається далеко не у всіх жінок і зазвичай супроводжується набуханням молочних залоз, частим сечовипусканням. Якщо кровотеча сильна, є ризик викидня, потрібна термінова медична допомога.

    Занадто активний статевий контакт, сексуальне насильство або застосування невідповідних предметів для мастурбації здатні призвести до пошкодження слизової оболонки піхви. Часто причиною пошкоджень стають низька еластичність тканин, недолік або відсутність природного мастила. Травмування статевих органів з подальшим кровотечею також ймовірно і після природних пологів. Крім кров’яних виділень при пошкодженні можуть виникати болі при сечовипусканні, ходьбі, печіння.

    Можливі патології

    Кровотечі можуть мати і патологічні передумови, саме з цієї причини необхідно відвідувати гінеколога. Кров’яні виділення між місячними можливі внаслідок:

    • доброякісних і злоякісних пухлин;
    • ендокринних захворювань – ожиріння, нестачі гормонів щитовидної залози;
    • гінекологічних захворювань – поліпів, кіст, вроджених дефектів;
    • серцево-судинних хвороб;
    • порушення згортання крові.

    Також кровотеча може з’явитися і в результаті перебудови на гормональному рівні, авітамінозу. Провокуючі фактори тут – стресові ситуації, зміна кліматичної зони або хвороби, що знижують імунітет. Додатковими ознаками є висип на шкірі, зміни настрою, головні болі, зайве оволосіння тіла з паралельним випаданням волосся на голові, погана згортання крові.

    Кров’янисті виділення між менструаціями можуть з’являтися і в результаті розриву яєчника, що зазвичай відбувається в овуляционный період. При такому стані необхідно термінове медичне втручання.

    причиныЯкщо причини сильної кровотечі – в розрив яєчника, потрібна невідкладна медична допомога.

    Якщо кровотеча не пов’язано з порушенням менструального циклу, а причина його – хвороба, такий стан називається метроррагией. Недуга, що спричинило витікання крові, не обов’язково вражає репродуктивні органи. Так, сильне вагінальна кровотеча в середині циклу може бути спричинене цукровим діабетом, порушенням згортання крові, дефіцитом вітаміну С, гіпертонією.

    Тимчасові кровотечі можливі після припікання або вискоблювання маточного тіла, біопсії шийки, установки спіралі.

    Особливу небезпеку представляють кровотечі у жінок в період постменопаузи. З віком відбувається різке ослаблення функцій яєчників, що стає причиною нерегулярного менструального циклу і повного зникнення місячних. Якщо через рік повної відсутності менструацій вони виникли знову, це може сигналізувати про рак матки або її шийки, новоутвореннях в яєчниках.

    Перша допомога при кровотечі

    Якщо кров виділяється в малих кількостях без болю та інших неприємних відчуттів, потрібно почекати зупинки кровотечі, а потім записатися на прийом до гінеколога. При сильному закінчення крові потрібно:

    • припинити прийом контрацептивів та фармпрепаратів, що викликають розрідження крові;
    • відмовитися від гарячих ванн і інших зігріваючих процедур, а також спринцювання;
    • не піднімати тяжкості;
    • викликати лікаря.

    До приїзду медиків хвора повинна лежати. Ліки приймати не варто, оскільки їх дія здатне ускладнити діагностику і навіть погіршити стан. Потрібно багато пити, щоб заповнити втрату рідини.

    ранний симптом беременностиЯкщо кровотеча в середині циклу сильне, до приїзду лікаря хвора повинна лежати і пити багато рідини.

    Якщо витікання крові супроводжується болем, дозволено холодний компрес на низ живота. Для цього можна загорнути кубики льоду бавовняний клапоть або засипати їх у гумову грілку. Низька температура сприяє звуженню судин і зменшення кровоточивості. Максимальний час прикладання компресу – 15 хвилин.

    Діагностичні заходи та лікування

    При сильному, не зупиняється кровотечі пацієнтку направляють у стаціонар. Після збору анамнезу та огляду лікар призначить кровоспинні ліки. У складних випадках проводиться оперативна зупинка маткової кровотечі. Це може бути вишкрібання матки, лазерне видалення ендометрію і кріодеструкція.

    Щоб з’ясувати передумови нездужання, після зупинки кровотечі проводяться діагностичні заходи:

    • загальні дослідження крові та сечі;
    • біохімічний аналіз крові;
    • УЗД органів малого тазу;
    • гістероскопія.

    При недостатньо чітких зображеннях УЗД пацієнтку можуть направити на комп’ютерну або магнітно-резонансну томографію. При підозрі на онкологію можливе призначення пункції кісткового мозку, а якщо виявлена пухлина, проводиться цитологічний аналіз і біопсія.

    Терапевтичний курс залежить від захворювання, яке стало першопричиною проблеми. При порушенні циклу, пов’язаному з гормональними змінами, лікар порекомендує відповідні оральні протизаплідні засоби або ліки на основі гормонів. Може знадобитися хірургічне лікування ендометріозу або розсічення кіст, спайок.

    Тривала терапія необхідна, коли виявлено інфекційне ураження репродуктивних органів.

    Кожна така патологія вимагає індивідуального підходу та вибору фармсредств – антибактеріальних, противірусних, протигрибкових, а також імуностимуляторів. Для відшкодування нестачі вітамінів прописують вітамінно-мінеральні комплекси, а також коригувальну дієту.

    Якщо виявлено сильне розростання ендометрія або рак матки, часто єдиним способом позбавлення стане гістеректомія – видалення хворого органу.

    Превентивні заходи

    Передумов до виникнення кровотечі безліч, і не всі з них є патологічними. Тому повністю уникнути ризику подібного нездужання нереально.

    ранний симптом беременностиПрофілактикою патології репродуктивних органів є регулярне статеве життя з єдиним перевіреним партнером.

    Знизити ймовірність кровотечі з-за патогенних факторів або виявити розвиток хвороби на ранніх стадіях цілком можливо.

    Для цього:

  • Відстежуйте циклічність приходу місячних, відзначаючи їх тривалість і регулярність.
  • Щорічно проходьте плановий гінекологічний огляд.
  • При виникненні тривожних ознак негайно звертайтеся до гінеколога.
  • Чітко дотримуйтесь медичні рекомендації при прийомі оральних протизаплідних засобів і призначених ліків.
  • Уникайте стресів і важких фізичних навантажень.
  • Для підтримки репродуктивних органів у здоровому стані важливо правильно харчуватися, відмовитися від куріння і вести статеве життя з постійним і перевіреним партнером.

    Поява кров’янистих виділень між менструаціями найчастіше результат гормональних перебудов. Але кровотеча може бути і наслідком патологічних процесів. При його виникненні панікувати не варто, потрібно звернутися до гінеколога для постановки діагнозу. Своєчасне лікування здатне повернути здоров’я навіть при серйозних недугах.

    Читайте також: чому почалися місячні через 2 тижні після попередніх