Гінеколог розповіла про те, що шкодить жіночому організму в критичні дні

1051

Якими засобами гігієни чи використовуєте ви секс в критичні дні? Більшість обирає тампони і прокладки, проте є і шанувальниці менструальних чаш, або кап.

Подібні чаші не надто популярні у жінок. В першу чергу, із-за того, що ними не так вже і просто користуватися – треба призвичаїтися. Відносно невисока популярність пов’язана і з тим, що цей предмет жіночої гігієни не побачити в рекламних матеріалах.

Читайте також:Гормональний збій у жінок

Про те, чи варто користуватися цим «девайсом» в критичні дні, розповідає гінеколог Єва Соболєва.

© Instagram @dr_soboleva

Менструальну чашу або капу винайшли ще в 30-х роках 20 століття і це зовсім не новинка. Часто запитуючи мене в сторіс про моє ставлення до неї. Отже, відразу скажу – воно від’ємне. Зараз поясню всі недоліки:

Найголовніший – це ризик розмноження анаеробних бактерій. Менструальна кров є відмінною середовищем для розмноження патогенної мікрофлори. Ух, якщо цей ковпачок подарувати жінці з кандидозом або бактеріальним вагінозом.

Що ж буде при розмноженні бактерій? Цервіцит і вагініт мінімум. Під час менструації шийка матки “відкрита” і вся патогенна флора піде в матку і може викликати ендометрит !

Є непрямі дані за занедбаність крові в матку і ризик розвитку ендометріозу, але не буду вас цим лякати. Я в це не вірю.

Особливо “радує ,що добрий виробник рекомендує спорожняти чашу раз в 12 годин 🤦 Якщо ви користуєтеся їй ,то спорожняйте хоча б кожні 4-5 годин.

© Instagram @vladalitasova

Читайте також:Фертильність у жінок

Введення чаші не так просто, як виявилося за результатами опитування. Так само причиною дискомфорту може послужити спорожнення і стерилізація капи в громадських місцях.

У разі неправильного введення, менструальні виділення можуть протікати;

При написанні поста ,натрапила на невелику, але все-таки дослідження в якому стверджувалося , що менструальна чаша може стати непрямою причиною синдрому токсичного шоку,який раніше асоціювався з використанням тампонів.

Автори статті – мікробіологи,які вказували на дані ,що при обробці все одно на капі залишаються бактерії. Робилися бактеріологічні посіви з чаш і тампонів. На шальках виявилося більше патогенних бактерій.

А у вас був досвід застосування подібної чаші в критичні дні?