Як позбутися від запору при вагітності

977

Зміст:

  • Причини запорів при вагітності
  • Небезпека порушень дефекації
  • Як позбутися від недуги за допомогою дієти
  • Медикаментозне лікування
  • Народні засоби
  • Очікування маляти – це не тільки щасливі моменти, але і також поява нездужань, яких раніше не було. Одним з них є запор під час вагітності. Він не тільки приносить відчуття дискомфорту, але й становить небезпеку для вагітної та дитини в її животі.

    Запор під час вагітності може призвести до викидня і передчасних пологів.

    Причини запорів при вагітності

    Майбутні мами страждають від проблем, пов’язаних з порушенням стільця з різних причин.

    До них відносять:

  • Зростання рівня прогестерону. Він необхідний для підготовки організму вагітної до пологів. Але при його надлишку мускулатура кишечника розслабляється, виникає гіпотонія, що порушує перистальтику.
  • Дефіцит заліза і кальцію. Призводить до проблем з обміном речовин.
  • Недолік рідини в раціоні. Суха їжа гірше перетравлюється і проходить через кишечник.
  • Зниження рухової активності. При загрозі викидня необхідно дотримання постільного режиму. Дефіцит руху знижує активність кишкового тракту, м’язи брюной порожнини втрачають тонус.
  • Запор під час вагітності здатний сформуватися і внаслідок захворювань анальної області (тріщин в заднепроходном отворі, гемороїдальних вузлів).

    Процес виношування пов’язаний стресами. Вони з’являються внаслідок фізіологічної перебудови організму, боязні родового процесу, думок про майбутні безсонних ночах і інших турботах. Переживання роблять негативний вплив на частоту дефекацій.

    Токсикоз на ранніх термінах стає причиною запору.

    Він виникає з-за травних дисфункцій внаслідок нестачі рідини і клітковини. На пізніх термінах спорожнення кишечника ускладнюється із-за збільшеного тиску маточного тіла на внутрішні органи. Відбувається зміщення шлунка , що призводить до його здавлення і зниження тонусу.

    Часто на 3 триместрі набряклість змушує жінку обмежити споживання рідини або приймати сечогінні засоби, що стає причиною зневоднення і посилює проблеми з кишковим випорожненням. При наближенні пологів фізична активність мінімальна, головка малюка через матку тисне на кишечник, що посилює проблеми з затримкою стільця.

    Небезпека порушень дефекації

    что делать

    Якщо знати, що робити, небезпечних наслідків можна уникнути.

    Для жінки, яка виношує маля, проблеми з дефекацією не тільки неприємні, але і представляють таку небезпеку:

  • У недопереваренных залишках їжі відбувається активне розмноження мікроорганізмів, що може призвести до запалень в шлунку і кишечнику, а також репродуктивних органах.
  • Тривала затримка дефекації небезпечна інтоксикацією матері. З маминої крові токсичні речовини переходять в кров дитини.
  • При несвоєчасному спорожнення кишечника відбувається порушення його мікрофлори, що заважає витягу з їжі і всмоктування корисних елементів. У той же час погіршується апетит. У результаті жінка не отримує поживні речовини в необхідній кількості.
  • Якщо сильно тужитися, це призведе до анальним тріщинок, геморою. У вагітної збільшиться ризик викидня, передчасного розриву плодового міхура.

    Як позбутися від недуги за допомогою дієти

    Велика частина медикаментів в процесі виношування під забороною. Майбутня мама не може ось так просто взяти й випити проносне. Іноді стабілізувати травний і видільної процеси можна без лікування. Досить скорегувати меню, додавши в нього більше клітковини, рідин і збагативши продуктами з підвищеним вмістом заліза і кальцію.

    Перше, що потребує коригування при запорах – кількість споживаної води. Мінімальний обсяг для жінки в положенні – 1,5 літра. При цьому рідина, що міститься в продуктах, не враховується. Перед кожним прийомом їжі слід випити чашку теплої води з лимонною часточкою або мінералки без газу. Напої з сечогінною дією, включаючи каву і чай, слід прибрати з раціону.

    Особливості харчування при запорах:

  • Дробовий режим. Добовий раціон поділяють як мінімум на п’ять прийомів. Вечеряти потрібно не пізніше, ніж за дві години до відправлення до сну.
  • Середня температура їжі. Продукти не повинні бути холодними, ні надмірно гарячими.
  • Велика кількість клітковини: овочів, круп, цільнозернового хліба. У період виношування добове споживання овочевих і фруктових культур, бажано свіжих, має становити не менше 600 грамів.
  • Вживання кисломолочних продуктів. Такі напої роблять стимулюючий вплив на моторику кишечника, приводять у норму його мікрофлору.
  • Використання натуральних проносних засобів. Активізуючі спорожнення кишечника речовини містяться в чорносливі, абрикосах і абрикосах, персиках, нектаринах, інжирі, морській капусті.
  • Страви з високим вмістом білків і іншу важку їжу можна вживати тільки вранці, щоб вони встигли перетравитися до вечора. Від смаженого, холодцю, киселів, желе варто відмовитися, оскільки вони гальмують перистальтику кишечника. Також не можна їсти шпинат, щавель, капусту, бобові, тому що вони приводять до підвищеного утворення газів.

    Медикаментозне лікування

    Самостійний вибір ліків для нормалізації травлення вагітним недоступний. Але що робити, якщо корекція раціону не допомагає? Необхідно звернутися до лікаря. Він порекомендує засоби м’якої дії, що полегшують виведення фекалій. Можливе застосування таких ліків:

    • медикаментів основі лактулози;
    • свічок з гліцерином або обліпихою;
    • мікроклізм з макроголом.

    Особливо гарні облепиховые свічки. Вони прискорюють загоєння мікротравм слизової, сприяють позбавленню від геморою і повністю безпечні в період виношування дитини.

    Клізми вагітним дозволені тільки зі схвалення лікаря лише на 1 і 2 триместрі, якщо інші методи спорожнення кишечника не допомагають.

    Народні засоби

    на ранних сроках

    Запобігти запор як на ранніх термінах, так і на пізніх, допоможе настій чорносливу.

    Крім ліків, можна спробувати нормалізувати стілець з допомогою таких рецептів народної медицини, як:

  • Відвар насіння подорожника. Половину склянки насіння заливають 250 мл води. Томят год на малому полум’ї під кришкою. П’ють по 50 грам перед прийомом їжі.
  • Чорносливове настій. Увечері в півлітровий термос поміщають 100 грам чорносливу, заливають окропом і залишають настоятися до ранку. Протягом дня настій потрібно повністю випити і з’їсти розпарений чорнослив.
  • Лляне насіння на кефірі. У склянку напою додають маленьку ложку мелених насіння, залишають набухати на 30 хвилин. Випивають на ніч, одночасно з’їдаючи насіння.
  • Свіжовіджатий картопляний сік. Його розводять водою один до одного і п’ють тричі на добу до їди по 50 мм.
  • Горобиновий сік з цукром. Віджимають кілограм ягід, змішують з половиною кілограми цукрового піску. П’ють двічі на день по чверті склянки. Зберігають тільки в холодильнику, інакше сік забродить.
  • Перед випробуванням народних рецептів на собі, варто проконсультуватися з лікарем, щоб не погіршити стан.

    Крім корекції раціону, для запобігання запорів жінці в положенні необхідно більше рухатися. Користь принесуть тривалі прогулянки, заняття на велотренажері, плавання і аквааеробіка, йога та пілатес для вагітних. Вони піднімуть тонус організму, сприяють зміцненню стінок очеревини. Але активні тренування не повинні призводити до перевтоми.

    Вагітним не можна терпіти запори. Вони можуть завдати сильної шкоди дитині і майбутній мамі. Саме тому, якщо корекція раціону не допомагає, або дисфункція кишечника триває більше трьох днів, потрібно звернення до лікаря.

    Читайте в наступній статті: чи можна робити клізму при вагітності