Як визначити дальтонізм у дитини

2441

Зміст:

  • Як визначити дальтонізм у дитини
  • Як перевірити здатність дитину розрізняти кольори
  • Дальтонізм або кольорова сліпота, особливо частковий, – досить часта патологія, вона буває природженою і набутою. Перша пов’язана з мутацією в Х хромосомі, захворювання передається від матері-носія гена до сина. Дівчатка можуть захворіти лише у разі, якщо батько хворий на дальтонізм, а мати є носієм зміненого гена.Тест на дальтонізм проводиться у кабінеті в окуліста і виявляє порушення кольоросприйняття

    Захворювання проявляється порушеннями в цветовоспринимающем апараті ока, який представлений особливими клітинами, розташованими в центрі сітківки. Клітини містять особливі білкові пігменти різних кольорів, поєднання цих основних квітів у різних пропорціях і дає нам відчуття всього різноманіття навколишнього нас світу.

    Як визначити дальтонізм у дитини

    Вроджений дальтонізм проявляється у дітей з самого раннього віку. Однак чітко сказати, що у дитини є проблеми з цветовосприятием можна тільки з трьох-чотирьох років, коли дитина, за віковим нормам, вільно говорить, знає назви кольорів і предметів, вміє їх відрізняти.

    Особливо уважними в цьому відношенні треба бути батьків, у сім’ях яких по материнській лінії були дальтоніки. Виявити перші ознаки можна самостійно, пильно і уважно спостерігаючи за дитиною.

    Потрібно уважно стежити за тим, які іграшки, солодощі, картинки воліє дитина – яскраво пофарбовані, різнокольорові або їм все одно. Дитяча психологія така, що їх більше приваблюють і цікавлять яскраві фарби.

    Якщо з двох однакових за формою іграшок дитина вибирає тьмяні і непоказні, то на це варто звернути увагу.

    Необхідно також стежити за дитячими малюнками. Якщо на малюнках дитини трава, небо, сонце постійно неправильних квітів, це теж може вказувати на дальтонізм.

    Як перевірити здатність дитину розрізняти кольори

    Якщо з’явилися підозри, що у дитини є проблеми з цветовосприятием, це можна перевірити, провівши серію нескладних експериментів, головне, щоб дитина охоче захотів в цьому брати участь:

  • Взяти дві однакові солодощі, улюблені дитиною. Покласти їх в різні коробки – одну яркоокрашенную, а іншу тьмяну, сірого кольору, і запропонувати дитині вибрати одну з них. Для дитини з порушеним цветовосприятием обидві коробки будуть виглядати однаково, він візьме навмання, а дитина з нормальним зором вибере яскраву коробку. Експеримент слід повторити багато разів, змінюючи форму коробок, або замінюючи їх кольоровим папером.
  • Попросити дитину зробити вежу з кубиків одного кольору, або чергуючи кольору кубиків – один червоний, зелений.
  • Якщо у малюка виникають при цьому труднощі, його варто показати окуліста. Лікар проведе тест на дальтонізм, підтвердить або спростує здогади матері. Але навіть якщо у малюка буде визначено офіційний діагноз, не слід сприймати його як трагедію, це всього лише особливість вашої дитини. Потрібно просто допомогти йому адаптуватися до життя в суспільстві.

    Також цікаво почитати: як виховати в дитині впевненість у собі