7 ознак, що тобі потрібно бігти до гінеколога

336

Жінка може запізнитися на зустріч з ким завгодно, крім короля і свого доктора», — сказав ще на початку минулого століття відомий французький хірург, професор паризького університету жозеф клод анхельм рекамье.

Навіть якщо ви дисципліновані, строго стежте за своїм здоров’ям і справно два рази на рік наносите візит до гінеколога, ви не можете бути впевненими, що захищені від усіх захворювань жіночої статевої сфери. Але якщо уважно прислухатися до свого організму, можна відстежити сигнали про порушення і оперативно їх ліквідувати. За допомогою фахівця, зрозуміло.

Симптоми, ігнорувати які небезпечно

1. Болі під час менструації

Моторошні болі під час місячних — явище ненормальне. Поліпи ендометрія, ендометріоз і спайки в очеревині — ось найвірогідніші причини нездужання в ці дні. Крім того, болі під час місячних можуть свідчити про розвиток аденоміозу — захворювання, при якому ендометрій проростає в м’язову тканину матки.

2. Порушення циклу

У нормі менструальний цикл становить від 21 до 33 днів. Двотижнева затримка-привід для хвилювань. Однак, прийти до гінеколога потрібно при будь-яких змінах циклу.

Наприклад, протягом багатьох років він тривав 21 день, а останнім часом збільшився до 25-29. Важлива тривалість виділень: наприклад, зі звичних 5-6 днів процес скоротився до 2-3 або в зворотній прогресії?

Одна з причин, по якій можуть відбуватися збої, — полікістоз яєчників. Він небезпечний тим, що провокує розвиток безпліддя, а також може запустити гормональні та обмінні порушення, що підвищують ризик виникнення гіперплазії ендометрія, раку матки, пухлин грудей та інших захворювань.

3. Неприємні відчуття під час близькості

Біль під час сексу може свідчити про ураження слизової статевих органів інфекцією. Бактерії порушують її цілісність, роблять пухкої і стоншують. Ще одна причина неприємних відчуттів-кондиломи, викликані вірусом папіломи людини. Під час сексу кондиломи травмуються, викликаючи саднящую біль.

4. Кровотечі крім менструальних

Вони можуть бути сигналом наявності ерозії шийки матки. Крім того, маткові кровотечі можуть бути спровоковані гормональним дисбалансом. Особливо якщо ваш вік від 40 до 50 років. Справа в тому, що в цей період починається перебудова ендокринної системи, пропадає овуляція і потовщується ендометрій. Це вважається нормальним процесом старіння. Але краще все ж прийти до гінеколога і переконатися, що з вами все в порядку, адже іноді кровотечі можуть бути симптомом починаються ракових захворювань.

5. Ниючий біль внизу живота

Деякі жінки стоїчно терплять болю внизу живота, не рахуючи, що через це потрібно йти до лікаря. І марно! цей біль-один із сигналів хронічного запалення в маткових трубах або яєчниках, причиною може бути кіста.

Вона росте нерівномірно, іноді перекручується і здавлює нервові закінчення і судини, як наслідок, з’являється дискомфорт внизу живота. Ще однією причиною болю може бути міома матки: збільшуючись в розмірах, вона починає тиснути на сусідні органи. Неприємні відчуття можуть свідчити про ендометріозі.

6. Незвичайні виділення

Виділення без кольору, запаху і в невеликій кількості — це норма. Якщо ж вони різко змінюють характеристики або викликають хворобливі відчуття, потрібно насторожитися. Так, рясні жовті виділення, що супроводжуються ниючий біль, можуть вказувати на аднексит або сальпінгіт — і те, і інше інфекційні запалення маткових труб.

Жовто-зелені з різким, неприємним запахом можуть свідчити про статеві інфекції: гонореї, хламідіозі і трихомоніазі. Білі, характерною» творожистой ” консистенції, — ознака грибкової інфекції. Водянисті з домішкою крові можуть бути симптомами онкологічного захворювання.

7. Печіння і свербіж

Причин для їх виникнення кілька. Найшкідливіші-алергія на хімічний склад контрацептивів або засоби для інтимного догляду, погана гігієна і любов до синтетичного білизни.

Але набагато частіше печіння і свербіж з’являються внаслідок вагінозу, інфекційного, незапального процесу, що розвивається на слизовій оболонці піхви. Це захворювання розвивається через порушення мікрофлори. Невелика кількість збудників вагінозу-частина нормальної мікрофлори піхви. Але якщо жінка приймає антибіотики, часто спринцюється, то баланс порушується і «погані» мікроби починають розмножуватися з подвоєною силою, дратуючи слизову інтимних місць.