Якою повинна бути базальна температура перед місячними?

3015

Зміст:

  • Як правильно вимірювати
  • Яка повинна бути БТ перед місячними?
  • Що означає підвищення температури перед менструацією
  • Коли падає показник перед місячними?
  • Базальна температура (БТ) перед місячними – це показник, що відображає стан жіночого організму. По ньому можна судити про функціональності репродуктивної системи. Протягом всього менструального циклу рівень базальної температури постійно змінюється, і якщо за цими даними скласти графік, то можна визначити період виходу яйцеклітини з фолікула, уточнити ймовірність зачаття і виявити гінекологічні захворювання.

    Базальна температура змінюється при настанні овуляції

    Як правильно вимірювати

    БТ потрібно відстежувати вранці, не встаючи з ліжка після сну. Отримати дані можна методом вимірювання в роті, піхву і в задньому проході. Останній варіант є найбільш точним. Вимірювання слід проводити щодня в один і той же час, не змінюючи термометр.

    Тривалість процедури:

    • у роті – 3 хв;
    • у піхву або пряму кишку – 5 хв.

    Після виміру дані фіксуються, що дозволить відстежити динаміку змін. Якщо протягом менструального циклу жінка приймала гормональні контрацептиви, проводити вимірювання марно, оскільки дані будуть спотворені.

    На точність показань також впливають такі обставини:

    • стрес;
    • порушення сну;
    • переїзди;
    • зміна кліматичних умов;
    • запалення;
    • інфекційне ураження;
    • алкоголь;
    • інтимна близькість за 4-6 год до вимірювання;
    • прийом снодійних, психотропних, гормональних ліків.

    Протягом менструального циклу рівень БТ постійно змінюється. Щоб точно простежити зміни, необхідно заносити дані у спеціальний зошит. У ній відзначається день циклу і свідчення.

    Для наочності по закінченні 28 днів малюється графік, який являє собою щоденні мітки вимірювань, сполучені загальної кривої. Щоб точно відстежити зміни, варто фіксувати БТ щодня протягом трьох місяців.

    Яка повинна бути БТ перед місячними?

    Коливання залежать від концентрації в організмі прогестерону і естрогену. У першій фазі менструального циклу, що триває 7-15 днів, цей показник варіюється в межах 36,4–36,7 градуси.

    За два дні до овуляції рівень трохи знижується. А потім різко підвищується на 0,4–0,6 одиниць і досягає температури 37,1–37,4 градуси. Цей показник зберігається протягом всієї другої фази менструального періоду, яка триває 12-16 днів. Коли до місячних залишається два дні, рівень БТ знижується і протягом всієї менструації не перевищує 37,0 градусів. Такі коливання – це норма, що підтверджує готовність організму до зачаття.

    Важлива умова: в нормі різниця між показниками першої та другої фази менструального циклу не повинна перевищувати 0,4–0,6 градуса.

    Що означає підвищення температури перед менструацією

    Рівень БТ за два-три дні до початку менструації є мінімальним і становить 36,7 градуси. Іноді фіксується його відхилення в більшу сторону від норми. Це відбувається на тлі підвищеного вироблення прогестерону, що виявляє вплив на терморегулюючий центр головного мозку. Про що це говорить?

    Якщо базальна температура перед місячними досягає 36,9 градуси і при цьому не зафіксовані стрибки у другій фазі менструального циклу, це свідчить про відсутність дозрілої яйцеклітини. Швидше за все, даний цикл є ановуляторним. Це не має нічого спільного з безпліддям, у кожної жінки протягом року два-три рази бувають такі періоди – це варіант норми.

    Судити про відхилення показника на підставі одного вимірювання не можна. Це тільки один з методів діагностики, який береться до уваги.

    При наявності вагітності рівень БТ підвищується перед передбачуваної менструацією до позначки 37-37,2 градуса. Це є першою ознакою успішного зачаття. Якщо температурний стрибок досяг позначки 37,3 градуса, це свідчить про нервовому перенапруженні, інфекційному захворюванні, запаленні. В цьому випадку потрібна консультація гінеколога.

    При наполегливому підвищення показника БТ до позначки 37,4–37,5 градусів і вище можна запідозрити позаматкову вагітність. У цьому випадку відкладати візит до лікаря не можна. Такий стрибок також є ознакою дефіциту естрогенів в організмі жінки. Поки гормональний баланс не буде поновлено, завагітніти не вдасться. Лікування в цьому випадку проводять два фахівця – гінеколог і ендокринолог.

    базальная температура перед месячными

    Підвищення температури до 37-37,2 градуса і відсутність місячних – ознаки зачаття

    Коли падає показник перед місячними?

    Іноді фіксується зниження базальної температури перед місячними до рівня 36,5 градуса. Це свідчить про зниженому вмісті в організмі гормонів – прогестерону і естрогену. Для відновлення балансу потрібна допомога ендокринолога.

    Можливо зниження БТ при відсутності менструації протягом тижня. Це може бути викликано коригуванням циклу на тлі переїзду, емоційного потрясіння або вікових змін.

    Падіння показника базальної температури перед менструацією, яка відстежується протягом двох і більше місяців, може вказувати на розвиток ендометриту. Але підтвердити або спростувати побоювання може тільки лікар, тому не варто самостійно встановлювати діагноз.

    Помітні на графіку відхилення вимірювань в більшу або меншу сторону, які стабільні і фіксуються протягом двох-трьох місяців, є приводом для звернення до фахівця. Заздалегідь робити висновки не варто, оскільки даний метод діагностики вважається недостатньо інформативним для серйозних висновків. Тільки лікар за допомогою додаткових аналізів і досліджень може встановити правильний діагноз.

    Також рекомендуємо почитати: базальна температура при вагітності