Можна їсти цибулю при вагітності

2823

Зміст:

  • Корисні властивості цибулі
  • Цибуля-порей: чи можна їсти вагітним
  • Ріпчаста цибуля
  • Червоний цибулю: чи можна їсти жінкам в положенні
  • Чому вагітним хочеться лука
  • Вживання цибулі в лікувальних цілях
  • Кому протипоказаний цибуля
  • Цибуля будь-яких сортів відноситься до гострих продуктів. Їжа з цієї категорії небажана в процесі виношування дитини. Але якщо дотримуватися обережності, то споживання цибулі при вагітності не завдасть шкоди, а принесе користь.

    Цибуля при вагітності

    Корисні властивості цибулі

    Ця овочева культура містить фолієву кислоту – одне із самих потрібних при вагітності речовин. Воно сприяє благополучного виношування, бере участь у формуванні систем плода. Недолік елемента підвищує ризик прояву вроджених аномалій та народження дитини раніше терміну. Також фолієва кислота бере участь у реплікації ДНК, тому овоч дуже корисний на ранніх термінах.

    Цибуля будь-якого виду:

    • покращує сон і апетит вагітної жінки;
    • сприяє засвоєнню їжі, сприяючи виробленню шлункового соку;
    • надає позитивний вплив на нервову систему, серце і судини.

    Фітонциди у складі овоча сприяють профілактиці простудних захворювань. Це важливо, оскільки ГРВІ в першому триместрі здатні негативно вплинути на розвиток ембріона. У всіх видах цибулі присутні цінні елементи: вітаміни А, У і З, залізо, кальцій, азот, калій, фосфор, ефірні олії. Але норми споживання залежать від типу овочевої культури.

    Свіжий зелений лук додається в багато страви. Він багатий вітаміном С, з цієї причини його радять їсти вагітним. Аскорбінова кислота зміцнює імунний захист, на ранніх термінах зменшує ризик відхилень при формуванні плоду і захищає материнський організм від авітамінозу. Хлорофіл, що міститься в цибулевих стрілках, бере участь у кроветворном процесі. Щоб зберегти ці якості, зелень рекомендовано їсти в сирому вигляді. За кількістю обмежень немає, але переїдати не варто. Свіжий зелений лук, якщо його занадто багато з’їсти, здатний викликати дискомфорт у шлунково-кишковому тракті, активізувавши процеси бродіння.

    Цибуля-порей: чи можна їсти вагітним

    Має солодкуватий присмак і приємний аромат, на відміну від інших сортів не має надлишкову пекучістю. З цієї причини він здатний надати стравам особливу м’яку пікантність. Внаслідок невеликої калорійності – порею 100 г містять приблизно 50 ккал – зараховується до розряду дієтичних продуктів. Добова норма не обмежена, але надмірно захоплюватися ніжною зеленню теж не варто.

    Порей більше всього підходить для меню майбутньої матері. Його вживання підвищує рівень гемоглобіну, зменшує ймовірність внутрішньоутробних патологій плоду.

    Крім цього, він робить благотворний вплив на роботу нервової і травної систем, запобігає вітамінну недостатність і простудні хвороби.

    Ріпчаста цибуля

    Цей овоч рекомендується вживати при вагітності кількістю не більше 100 г на добу. Але у другому триместрі максимальну дозу краще скоротити до 70 грамів. У третьому триместрі взагалі не рекомендовано віддавати перевагу якомусь одному овочеві або фруктові. Якщо у вагітної в раціоні є продукт-фаворит, існує ризик появи у дитини алергії на нього.

    Лук при беременности - можно ли есть

    Можна їсти цибулю при вагітності

    Ріпчаста цибуля – простий, білий, шалот і інші види – дозволено їсти свіжим, вареним, тушкованим. Навіть приготовані, цибулинки підтримають імунітет, забезпечать вітамінами, цінними мікроелементами і кислотами.

    Овоч сприяє зниженню рівня цукру в крові і поліпшенню функціонування підшлункової залози. Допомагає підсилити слабку моторику кишечника, позбутися від ентероколіту, корисний при атеросклерозі судин. Міститься в цибулі магній допомагає в боротьбі проти нерідкою проблеми під час вагітності – запорів.

    Червоний цибулю: чи можна їсти жінкам в положенні

    Сорт з фіолетовою шкіркою і м’якоттю з червонуватим відтінком. Особливий колір їй надають антоціани – речовини, що приходять на допомогу при бактеріальних захворюваннях, запаленнях, сповільнюють старіння клітин. Крім цього у складі багато кверцетину – флавоноїду, що відрізняється протизапальну, діуретичну і антигістамінним властивостями.

    При вживанні ріпчастої цибулі майбутнім мамам краще віддавати перевагу червоному. В ньому вміст антиоксидантів в два рази більше, ніж у будь-яких інших різновидах.

    З мікроелементів в червоному цибулі міститься велика кількість хрому. Його характерна особливість – зменшення змісту цукру в крові. Також цей овоч містить велику кількість сірки, необхідної для синтезу амінокислот, які стимулюють вироблення колагену, покращують склад крові, підтримують діяльність серцево-судинної системи.

    Чому вагітним хочеться лука

    Зміна смакових пристрастей – звичайне явище при виношуванні на тлі гормональних змін. Але тяга до цибулі може говорити і про те, що організму не вистачає цінних елементів, що містяться саме в цієї овочевої культури. Наприклад, при виникненні вірусної інфекції цибульні фітонциди і вітамін С допомагають імунітету подолати хворобу набагато ефективніше і швидше.

    Якщо вагітну сильно тягне на цибулю, це:

    • сигналізує про початок простудного захворювання;
    • свідчить про проблеми з щитовидкою;
    • говорить про залізодефіцитної анемії;
    • вказує на гельмінтоз.

    При сильній тязі до цибулі, що супроводжується погіршенням самопочуття, наприклад при кашлі або проблеми зі шлунком, варто проконсультуватися у наглядача гінеколога.

    Вживання цибулі в лікувальних цілях

    Цибуля при вагітності корисний не тільки для поповнення рівня цінних вітамінів і мікроелементів. Овочеву культуру застосовують і в цілях лікування. Для вагітних це особливо важливо, оскільки більшість медикаментів в цей час під забороною.

    Які рецепти підійдуть жінкам, які чекають малюка:

    • При кашлі. У ємність наливають 200 мл молока, опускають подрібнену свіжу цибулину. Варять близько години, поки цибуля не розм’якшиться, потім проціджують і вживають в два прийоми. Метод припустимо до застосування за кожний день до повного зникнення кашлю.
    • При починається застуді. Три великих ложки сушених квітів ромашки запарюють в літрі окропу, томити на невеликому вогні приблизно 10 хвилин. В цей час натирають цілу цибулину, перемішують з перетертим лимоном. Додають у відвар і вдихають чверть години. Такі інгаляції добре допомагають при кашлі.
    • При геморої. З цілої цибулинки вичавлюють сік і п’ють по маленькій ложечці три рази в день перед їжею.
    • При нежиті. Натирають цибулину в чашку, зверху накривають конусом з картону з отвором. Чашку поміщають у велику посуд з окропом. Через отвір вдихають пару поперемінно правою і лівою ніздрею. Також при нежиті і сильної закладеності носа використовують цибульно-медові краплі. Сік з перетертої і віджатою цибулини розбавляють 1/2 склянки води і присмачують великою ложкою меду. Компоненти ретельно перемішують, настоюють годину і капають в кожний носовий прохід по три крапельки кожні три години.
    • При сильній пігментації шкірного покриву. Відрізують від цибулини колечко і протирають обличчя. Пігментні плями посвітлішають, особливо якщо після процедури нанести сметанную маску. Рецепт підходить для застосування на кожен день.
    • При цукровому діабеті. З’їдають по одній запеченої цибулині натще протягом місяця для приведення в норму рівня глюкози в крові.

    З-за нестачі кальцію волосся у вагітних можуть ставати тьмяними і ламкими. Впоратися з проблемою допоможе цибульна маска. Потрібно змішати 2 частини свіжовичавленого соку цибулі, 1 частина коньяку, 1 частина меду, 1 частина морської солі, 1 частина реп’яхової олії і 1 частина кефіру. Маску потрібно наносити рівномірно по всій довжині. Через 1,5 години складу змивають і добре промивають волосся, використовуючи шампунь і бальзам-ополіскувач. Застосовувати маску можливо раз в три дні.

    Лук при беременности - можно ли есть от насморка

    Цибуля при вагітності від нежиті

    Кому протипоказаний цибуля

    Якщо жінка страждає від хвороб слизової оболонки ШКТ, не допускається вживання сирої цибулі. Також овоч стимулює утворення газів: при схильності до метеоризму краще його зовсім не вживати.

    Цибуля не радять їсти і при загостренні хронічних хвороб:

    • нирок і печінки;
    • жовчного міхура;
    • ШКТ.

    Із-за здатності піднімати тиск захоплення цибулею неприпустимо гіпертонікам. Те ж саме відноситься до астматикам: споживання в їжу занадто гострої прянощі може спровокувати напад.

    Щоб бути твердо впевненої, чи є пряну зелень або соковиті цибулинки саме вам, варто порадитися з спостерігаючим лікарем. Він попередить про можливості індивідуальних побічних ефектів і підкаже відповідний спосіб застосування овоча у вашому меню.

    Читайте також: чорнослив при вагітності