Порада дня: не руйнуйте відносини ревнощами

1453

Чому в парі люблячих людей виникає ревнощі? Насправді, це почуття многолико. Тому психологи вважають за краще розкласти все по поличках.

Ревнощі починається з недовірливості і невпевненості. Є такий вираз «укол ревнощів», — розповідає психолог Ольга Краснікова. — Воно про ревнощі як емоційну реакцію. Ці неприємні уколи — завжди сигнал до того, щоб розібратися у стосунках, чи в собі, — пояснює експерт.

Читайте також:Доктор Комаровський радить, як уникнути ревнощів дитини старшого до молодшого

Ревнощі не може вважатися здоровою реакцією психіки. Це почуття — наслідок дитячих травм, відсутність довіри або низька самооцінка, — продовжує тему Ірина Сірик. — Таким чином, ревнощі сама по собі не норма, але іноді ми можемо говорити і про цієї патології.

© Instagram @adameva.club

Читайте також:Порада дня: як підбадьорити відносини в родині після народження дитини

Відомий психолог Анетта Орлова назвала межі ревнощів, які згубні для відносин:

Адекватна ревнощі — з’являється в силу реальних, а не вигаданих причин, і відіграє певну захисну роль в житті людини. Така ревнощі сигналізує про те, що людина може втратити об’єкт своєї любові.

Ми живі, емоційні люди і, ревнощі, незважаючи на те, що у даному випадку — емоція зі знаком ➖ , є продовженням наших якостей зі знаком ➕ .

Патологічна ревнощі — повністю підпорядковує собі людину: всі його думки і дії.

Тут немає причини, така ревнощі народжується не від імпульсу ззовні, вона йде з внутрішнього світу ревнивця. Події, які примушують людину ревнувати, відбуваються у нього в голові.

Ревнивець вистачає перший-ліпший привід і залізобетонно спирається на нього: виправдатися перед людиною з патологічної ревнощами і навряд вийде. Тому як ваші аргументи будуть спрямовані на псевдопричину, а так як вона не є запускає механізмом, то її усунення не допоможе.

Патологічна ревнощі далека від любові. Вона може говорити про нарцисизмі, про бажання підпорядковувати собі, про тривогу і багато ще про що. І найголовніше, вона позбавляє ревнивця нормального життя.

© Instagram @umm.samira102

Читайте також:Як перестати ревнувати і почати довіряти

Як же впоратися з ревнощами? Допомога може бути дієвою лише у разі, якщо ревнивець визнає: у нього є проблема, і він сам хоче з нею розібратися.І ось наочний приклад:

Раніше чоловік мене ревнував до кожного стовпа, але після того, як я розтлумачила йому, що він той самий єдиний і неповторний, він перестав, — розповіла про свій досвід одна з матусь Юлія Штельмах.

А у ваших стосунках є ревнощі?