Порада дня: забудьте про «ефект пружини» у вихованні неслухняного дитини

1354

Ситуація для наочності: ви просите дитину зібрати іграшки, а він починає їх виймати з коробки. Або інший приклад: вмовляєте малюка не нудьгувати за тарілкою каші, а братися за сніданок. Однак маленький чоловічок починає розмазувати ложкою їжу і демонстративно тягне час. В результаті мама сердиться, дитина засмучується або навіть плаче. Атмосфера в родині загострюється…

Читайте також:Порада для мам, які зриваються на крик

З подібних ситуацій полягає день багатьох мам. Тому буває сумно і хочеться знайти такий підхід до дитини, який допоможе звести до мінімуму його непослух. Рішення є у дитячого та сімейного психолога, письменниці Сабіни Ламанны. Вона пропонує уникати тиску на малюка, прояви так званого «ефекту пружини».

© Instagram @sabina_psychologist

В чому ж сенс? Своїми діями ви отримуєте результат зворотний тому, який хотіли досягти. Ви говорите з дитиною вкрай суворо. Тисніть в якомусь питанні, використовуєте тільки одну стратегію, думаючи, що якщо повторіть щось 100 разів, він це зробить. Наприклад, дитина щось кинув на підлогу. Ви все суворіше і суворіше повторюєте: «Підніми з підлоги, підніми з підлоги, я сказала». У такій ситуації може спрацювати «ефект пружини». Ви отримуєте зовсім не те, що хотіли: дитина не піднімає, а починає ще більше розкидати, ви злитеся, зриваєтеся».

Що можна зробити, щоб уникнути «ефекту пружини»?

Перестати тиснути і йти напролом в одному напрямку

Розглянути план B замість плану А.

Стати більш гнучким у своїх поглядах на побутові проблеми і на виховання в цілому.

А як приклад експерт наводить ситуацію з дитиною, який розкидає іграшки. Можна з подивом сказати: «Ой, іграшка впала , а давай, все що у нас падає, будемо класти ось в це червоне відерце». Інакше кажучи, замість повчальної бесіди пропонуєте малюкові гру.

© Instagram @talanovaolga82

А ви використовуєте у вихованні дитини «ефект пружини»? Перегляньте свій погляд на нього після цього ради психолога?