Порада дня: захистіть свій особистий простір від маніпуляторів

490

Сьогодні поговоримо про те, які труднощі відчувають вже відбулися у батьківстві (або планують його) зі своїми мамами і татами. Термін «токсичні батьки» вам знайомий? Це коли стосунки не приносять радість, порушуються межі, відбувається втручання і бажання вами маніпулювати.

Читайте також:Правді в очі: як хороша мама перетворюється на шкідливу свекруха

Психолог Лариса Суркова назвала основні ознаки, які дозволять зрозуміти, що ваші відносини як дорослої людини з рідними десь зламалися.

Немає вашого простору. Навіть якщо ви живете разом, ви маєте право на недоторканний кут.

За вас вирішили все про вашому майбутньому. «Ось народиш дитину; ось одружишся і т. д.».

Не взяли телефон, коли дзвонила мама і отримали скандал? Сьогодні терміново рідня захотіла в магазин за розсадою, а ви не змогли? Тепер з вами не розмовляють? Можливо, є відчуття, що ваше життя вам не належить?

Якщо вам допомогли, то згадувати про це все життя. На ваш будь-відмова зробити щось полетить фраза: «А ось я для тебе 20 років тому»

Вас непомітно або помітно шантажують всім, включаючи ваше життя. «А ось я тебе народивши від усього відмовилася, а я ось все життя заради тебе»

Виставляють вам оцінки. «Ну я, звичайно, задоволений своїми результатами, го от я знаю що можна було б більше постаратися» «Купив квартиру на околиці, непогано, але в центрі краще»

Брехати стала для вас звичкою. Щоб не засмутити; щоб не приставали з питаннями; щоб не було скандалу.

Багато матусі поділилися своїми історіями, коли батьки (їх і чоловіка) провокували своєю поведінкою конфліктні ситуації:

У мене мама така ж! Речі дитині купить, половина мало, половина велике… Навіщо? Кажу, щоб хоча б розмір питала, але мама «на око» все знає😂. У мене така допомога викликає роздратування.

У нас також з льодяниками! А дитина звикає і потім не розуміє, чому перед обідом не можна з’їсти цукерку🤦🏻♀️ А якщо я починаю пояснювати, чому цього не треба робити, мама на мене, махає рукою і каже: «Ой, да ладно!»

А моя ще і контролює куди ми поділи речі, які вона купувала дітям, коли вони малі стануть… речі-то хороші, вона їх в коробки складає не дай Бог нам комусь віддати… кожну шапку пригадає.

У мене тато такий, останнім часом звела спілкування до мінімуму, але це сумно, хочеться нормальних відносин.

А ще фрази типу: я для вас все, а мені в старості склянку води не піднесе. І ,звичайно, в топі завжди син або дочка друзів, які досягли неймовірних успіхів, а ти кутову квартиру купив, та ще й не в центрі.

Моя свекруха поняття не має, що таке особистий простір… жили раніше разом – там взагалі всі фарби втручань (аж до умовлянь поставити спіраль )

У нас з мамою раніше були дуже складні стосунки. Майже за всіма пунктами. Холодна війна переросла у майже два роки не спілкування. Мама пропустила народження довгоочікуваних онуків

Читайте також:Монолог мами: «Я вдячна батькам за молодшого брата»

Як же бути?

Давайте шукати варіанти допомоги всім сторонам, — пропонує психолог Лариса Суркова.

Батьки тримаються за дітей, порушуючи будь-який здоровий глузд. Чому? Все просто – це найчастіше підсвідомий страх.

Страх, породжений їх мамами, адже вони раз вони робили так само, то можливо це правильно.

Страх бути непотрібним, отже, усвідомити свій вік, а значить, і швидку кончину.

Страх, що з чоловіком не буде про що говорити.

І що ви не будете цінувати, а значить і любити, без цього втручання.

Розбір причин допоможе зрозуміти, що робити.

Добре б до оздоровлення залучити обидві сторони. Старше покоління складно, але іноді залучається. Тоді все простіше. Допомагаємо знайти причини і прибрати страх, все готово.

Сісти за стіл переговорів. І говорити спокійно і чітко. Що ви доросла людина, що вам не подобається і те, що ви дуже любите і хочете нормальних відносин. Швидше за все, у відповідь буду сльози; злість; прокльони і погрози негайно померти. Нічого, ваше завдання бути спокійним і говорити, що ви з усім впораєтеся. Якщо розмова точно немає, то можна все це викласти письмово.

Доведеться прийняти, що ви виросли. Що ви готові повністю взяти на себе відповідальність за своє життя. Звучить легко, а реально дуже складно. Але пробувати треба.

Всі промовляйте або пишіть. Боїтеся образити? Так і кажіть «я боюсь тебе образити, але то, то і то, важливо для мене, тому що…».

Читайте також:Порада від Анетты Орлової: як подружитися зі свекрухою

Підводячи підсумок цієї непростої теми, зауважимо – не ховайте проблему спілкування з батьками, не йдіть від неї. Чим більше ви намагаєтеся це робити, тим складніше відносини. А ваші діти, які дуже спостережливі, помічають модель поведінки і в майбутньому можуть її копіювати.

А вам знайома ситуація, про яку розповідає психолог Лариса Суркова?

Всі фото: Depositphotos