Про що говорить базальна температура при овуляції

1279

Зміст:

  • Як вимірювати базальну температуру?
  • Яка повинна бути базальна температура при овуляції
  • Про що говорить графік базальної температури
  • Базальна температура при вагітності
  • Зниження і подальше підвищення базальної температури при овуляції є ознакою налагодженої роботи репродуктивної системи. Даний спосіб діагностики широко використовується жінками і вважається досить достовірним. За допомогою вимірювання ректальної температури можна визначити відбулося зачаття ще до затримки.

    Як вимірювати базальну температуру?

    Базальна температура – це температура, яка вимірюється в прямій кишці. Обов’язковою умовою для отримання достовірних результатів є відсутність фізичної активності до виконання виміру. Рекомендується проводити дослідження в перші хвилини після ранкового пробудження. Деякі джерела, що описують правила вимірювання базальної температури, радять навіть не включати світло в приміщенні.

    Базальна температура при овуляції знижується, після чого підвищується

    Вимір виконується спеціальним ректальним градусником або ртутним термометром протягом 5 хвилин. Отримані дані заносяться в блокнот. Для візуальної оцінки температурних перепадів можна будувати графік.

    Вплинути на показники термометра можуть статевий контакт, стрес, прийнятий ввечері алкоголь. При отриманні значення, що відхиляються від нормальних, необхідно робити позначку про події, які сталися напередодні.

    Яка повинна бути базальна температура при овуляції

    Протягом фолікулярної фази менструального циклу базальна температура залишається на рівні 36.3-36.5 градусів. За кілька годин до виходу яйцеклітини з яєчника відбувається збільшення секреції лютеїнізуючого гормону. На графіку це виглядає як невелике зниження. Перед розкриттям фолікула температура дорівнює 36.0-36.4 градуси.

    Відразу після того, як яйцеклітина покинула яєчник, на цьому місці формується тимчасова залоза – жовте тіло. Вона виробляє прогестерон, який забезпечує стабільну другу фазу. При вимірі температури під час овуляції термометр буде показувати 36.7-37.0 градусів. Підвищені значення зберігаються протягом 12-16 діб та зменшуються за 1-2 дні перед місячними.

    Про що говорить графік базальної температури

    Нормальна стабільна температура протягом менструального циклу говорить про правильну роботу репродуктивної системи. Важливо, щоб графік був розділений на дві частини, а друга тривала не менше 12 днів.

    какая должна бытьЯка повинна бути базальна температура, може розповісти гінеколог

    Спостереження за БТ можна назвати діагностичним методом. В результаті вимірювання можуть бути виявлені патологічні стани:

    • недостатність другої фази – температура піднімається після виходу яйцеклітини, але зберігається на такому рівні не більше 10 днів;
    • ановуляторний цикл – перепадів не відбувається, температура протягом всього циклу зберігається на одному рівні.

    При пізньої овуляції відбувається відстрочене зниження температури з подальшим підвищенням. Без діагностичних методів жінка не може визначити термін виходу яйцеклітини з яєчника. За допомогою базальної температури можна дізнатися час даного процесу з точністю до 24 годин.

    Протягом одного року у жінки може бути кілька ановуляторних циклів. У ці місяці температура не підніметься в передбачуваний час, а залишиться на одному рівні. Якщо кількість ановуляторних циклів не більше двох, гінекологи не вважає це патологією. Коли овуляція не відбувається 3 і більше разів за рік, жінці потрібно диференціальна діагностика для встановлення причин патології.

    Базальна температура при вагітності

    Регулярне спостереження за базальною температурою дає можливість визначити час початку наступної менструації. Друга фаза циклу у жінок триває в середньому 14 діб. Для обчислення часу наступного кровотечі необхідно до дня овуляції додати два тижні. Якщо передбачуваний день місячних кровотеча не починається, а показники температури зберігаються на підвищеному рівні, можна припустити успішне зачаття.

    Основною метою спостереження за базальною температурою є відстеження овуляції та визначення фертильного періоду. При регулярному вимірюванні жінка вчиться «читати» графіки і визначати збої в роботі організму. Непрямим ознакою настала вагітності вважається імплантанційне западіння. При побудові схеми воно чітко відображається у вигляді одноденного зниження показників базальної температури. Імплантація ембріона відбувається в період з 3 по 7 добу після овуляції. Якщо з допомогою вимірювань точно визначити час виходу яйцеклітини з яєчника, то можна приблизно припускати, коли чекати імплантації.

    Базальна температура у жінок під час овуляції змінюється. Щоб дати оцінку роботі організму, необхідно виконувати вимірювання регулярно. Якщо самостійно визначити овуляцію не виходить, необхідно звернутися до гінеколога. Оцінивши 3-6 графіків, лікар може сказати, чи правильно працює репродуктивна система жіночого організму.

    Читайте в наступній статті: базальна температура під час вагітності