Психолог пояснила, чому батьки по-різному ставляться до старшим і молодшим дітям

1107

Спочатку ви — мама одного малюка. Первістка обожнюєте, холите і плекаєте. Він найкращий дитина на світі. А потім в сім’ї з’являється друга дитина. І навіть якщо первісток ще маленький, багато мам вже дивляться на нього, як на дорослого. Звідси виникає різне ставлення до старшому і молодшому дитині.

Що про це говорять мами-користувачці нашого сайту:

У глибині душі я розумію, що люблю моїх дівчаток однаково, але на ділі все не так, молодша вимагає уваги, все більше і більше. До Вероніці у мене інше ставлення, ніж до старшої, вимог до неї більше.

Старшому 16 років. Малому рік. Природно, я повністю «переключена» на маленького. У якийсь момент старший син мене навіть почав дратувати. А тим часом, йому потрібна моя любов і увагу, я це розумію і намагаюся приділяти йому час.

© Instagram @ekbdeti

Читайте також:Порада дня: зробіть виписку з пологового будинку більш комфортною для старшої дитини

Добре, коли мами вчасно помічають подвійні стандарти по відношенню до старшому і молодшому дитині і приводять своє ставлення до них в баланс. А якщо ні? Психолог Вероніка Хльобова допоможе зрозуміти, чому матері по-різному ставляться до первістку і молодшій дитині.

Ми майже завжди проектуємо себе на своїх дітей. Тобто не бачимо їх самих, а бачимо себе. Або якусь частину себе.

На старшої дитини ми проектуємо свої очікування від себе. Те, що не прощаємо собі, не прощаємо і йому. Ні слабість, ні «необов’язковість», ні … людяність.

Можна сказати, що ми накладаємо на нього очікування всемогутності, як це робили по відношенню до нас наші батьки. Він повинен впоратися, і ніяких виправдань. І це надмірна ноша для нього.

А молодші діти – це проекція нас нужденних. «Через них, через ставлення до них, ми можемо відчути свою нужду… Ми відчуваємо, як нам не вистачило дорослих, і їх внеску у вигляді турботи, опіки та прийняття. І «через» молодшого дитини ми «маємо» себе, «додаем» те, що нам не дісталося на горіхи від своїх же батьків.

© Instagram @yanaconfessa

Експерт впевнена, що вихід з цієї непростої ситуації є:

Свої процеси потрібно прожити нам самим, не залучаючи дітей. Тобто зауважити вимогливість до себе, іноді надмірну. І помітити свою потребу, в теплі, уваги, підтримки, якомусь дозволі… І дозволити собі те, що не дісталося від батьків. Стати до себе тепліше, людяніше, дружні…

Тоді вам вдасться відокремити ваших дітей від себе, подивитися на них іншими очима.

І стане краще і їм, і вам. Діти отримають мати, яка у контакті з ними, бачить їх самих, а не свої відсутні обділені або грандіозні частини.

Якщо ви – мама двох дітей, почніть цей день по-новому. Ставтеся до дітей з однаковою любов’ю! Пролив старший дитина чай – допоможіть йому насухо витерти стіл або підлогу. Подумайте: а як би ви вчинили в цій ситуації з молодшим? Адже не лаяли б, а просто усунули наслідки дитячої незручності.

© Instagram @pojarova

Або інша ситуація: старший дитина не справляється з одягом. Не пропонуйте самому впоратися, адже він вже дорослий. Якщо справа не в ліні, мотивуйте – скажіть, що все вийде, якщо постаратися. Допоможіть, а далі дитина впорається сам. Адже саме так ви робите, коли одягаєте молодшого дитини?

Читайте також:По-братськи: 30 фото, підтверджують, що любов перемагає дитячу ревнощі

Будьте мудрішими і дивіться в майбутнє. Адже ви хочете, щоб ваші діти дружили, коли стануть дорослими? Тому фундамент цієї дружби потрібно закладати в ніжному віці, поки вони малюки. А якщо ділите свою любов до неправильної пропорції?.. Старший це бачить і таїть образу. Будьте тактовною і справедливою мамою, ділите рівноцінно свою любов на всіх дітей!

А ви вимоглива мама по відношенню до старшій дитині? Розкажіть, як ставитеся до молодшого?