Реальна історія: як грамотно планувати сімейний бюджет, щоб завжди вистачало грошей

1162

Вміння планувати доходи і витрати відрізняє багатьох Інтернет-користувачів. Це дозволяє їм відкладати певну суму грошей і не жити від зарплати до зарплати. Своїм досвідом діляться і мами нашого сайту.

Я придумала систему, що складається з декількох рахунків, мається на увазі банківських рахунків, — розповідає Наталія Тарасова.

Ми з чоловіком обоє працюємо, у обох біла зарплата, свою зарплату ми отримуємо вчасно і завжди знаємо точну суму. Це, звичайно, полегшує ситуацію. Зарплату ми отримуємо на банківські картки і активно користуємося мобільним банком. Крім банківських зарплатних карток ми відкрили додаткові дебетові картки, призначені для регулярних розрахунків, наприклад, переслати дружину гроші на оплату бензину, тобто ми готівкові кошти практично не носимо. І додатково я відкрила кілька ощадних рахунків, по суті це ощадкнижки, але кожна має рахунок і прив’язана до мого клієнт банку.

Отже, для початку розберемося з доходами:

5 числа я отримую зарплату за попередній місяць; 10 числа я отримую премію, вона завжди стабільна і я можу на неї розраховувати; 18 числа я отримую аванс за поточний місяць; 20 числа мій чоловік отримує зарплату за попередній місяць. Плюс, у мене є невеликий дохід від мого хобі, але це окрема стаття доходу, про неї потім.

Тепер витрати:

Ми визначили кілька категорій витрат і під кожну категорію відкрили окремий ощадний рахунок.

  • Іпотека – іпотечний рахунок
  • Комуналка, харчування, аптечка, бензин – регулярні платежі
  • Відпустка – відпускної рахунок
  • Непередбачені витрати – резервний рахунок
  • Основний ощадний рахунок (на ньому відбувається основне накопичення коштів)

Отже, кожен місяць, отримавши черговий дохід по роботі, я починаю розподіляти кошти за рахунками.

Я визначила суму, необхідну для оплати наших регулярних витрат: комуналка, харчування, бензин. І відразу цю суму перекладаю щодо регулярних платежів. Ці суми завжди різні, але у нас встановлений ліміт, який ми намагаємося не перевищувати. Наприклад, я знаю, що комуналка в місяць обходиться нам у 8-9 тис. рублів. Але ніколи ця сума не перевищувала 10 тисяч, тому для комуналки я визначила максимум в 10 тисяч. Харчування, у нас встановлений ліміт не більше 20 тисяч в місяць. Для обліку витрат на харчування у мене теж є своя система. Сенс в тому, що я точно знаю, що нам необхідно з продуктів на місяць і скільки приблизно це коштує. Отже, витрати на харчування визначені. Аналогічно з витратами на бензин, ми визначили максимум. Також до регулярних витрат я відношу витрати на ліки, у мене є залізне правило на початку кожного місяця оновлювати аптечку.

Відпускний рахунок – на нього я перекладаю кожен місяць певну фіксовану суму.

Резервний рахунок – для непередбачених витрат. Тому на цей рахунок я також перекладаю певну фіксовану суму, яку намагаюся не перевищувати. Знову ж таки, я маю приблизне уявлення, що може статися, що нам може знадобитися, у скільки нам це може обійтися і можу приблизно розрахувати необхідну суму.

Основний ощадний рахунок – це недоторканний запас. Сюди гроші збираються, але не витрачаються на щомісячні витрати. Але я не виключаю, що може трапитися щось дуже непередбачуване, на що може знадобитися серйозна сума, в цьому випадку сума буде взята з цього рахунку.

У мене також є окрема банківська карта, на якій відбуваються взаєморозрахунки, пов’язані з моїм хобі, з неї я оплачую за матеріали і на неї ж приходить дохід від продажу моїх блокнотів. Але я ніколи не використовую цю картку для оплати сімейних потреб і ніколи не витрачаю сімейні гроші на хобі.

Головна ідея яка. Основне правило… є сума, призначена для здійснення певних витрат, ось извернись, але постарайся неї вкластися, не перевищувати.

Тепер про непередбачені витрати трохи докладніше, але особливо сильно тут заглиблюватися не буду. До таких витрат я відношу, наприклад, витрати на одяг. На цей рахунок у мене також є своя система, але коротко скажу наступне, ми не з тих людей, які гуляють по торговому центру і купують все що сподобалося, ми купуємо речі по необхідності. Так ми періодично балуємо себе обновками, але коли перед тобою стоїть мета збирати гроші, в надмірностях цілком можна собі відмовити.

На перший погляд може здатися, що це дуже клопітно, завести декілька рахунків, перекидати гроші туди-сюди… може бути для кого-то це дійсно буде незручно, але конкретно для нашої сім’ї це виявилося порятунком. У нас нарешті вийшло збирати гроші. Раніше ми складали все в невеликий сейф будинку, але він ніколи не був настільки сповнений як зараз наш основний ощадний рахунок.

© Instagram @life_is_a_system

Читайте також:Мама в декреті: 10 затребуваних варіантів підробки

Інші користувачі Baby.ru «приміряли» цей досвід планування сімейного бюджету на себе. Виявилося, у одних він викликав питання, а інші зізналися, що побачили в ньому корисне для себе.

Найголовніше, це у автора бюджетом завідує один чоловік. Якщо чоловік згоден перекладати всю свою ЗП до неї на рахунок. Тому це і працює. І весь бюджет приймає на блоки витрат. Це реально працює при певному рівні доходу. (Ганнуся)

Але купа рахунків на різні витрати — це перебір, по-моєму. Я намагаюся розкидати по сумам витрат ( у нас тільки нал), а решта-у вільному доступі. (Людмила Агафонова)

На наступній рік треба теж щось подібне зробити. А то фінанси постійно випаровуються в невідомість. Хоча на речі/взуття/розваги ми не витрачаємо. Сподіваюся, такий спосіб збереження грошей нам буде до душі. (Марія)

Ви, звичайно молодець. Я просто кладу половину грошей на карту, половину в ящик. І намагаюся витрачати їх якомога розумніше) (Ольга)

Про ця так близька серцю бухгалтерська нотка)))))Як тільки з чоловіком почали жити разом — я відразу переглянула наші статті балансу, підкреслила зайве і з’явилися спочатку конверти “те”; “це”, а потім і рахунку) Дуже зручно і дуже правильно. Ми так накопичили на машину, оплачуючи при цьому наше з чоловіком навчання). Коли кошти використовуються раціонально-у мене прямо око радіє))) (Мариш)

Все дуже здорово! Почерпнула для себе ідею з лімітами (як-то раніше не подумала…) (Оля-снігова-КІШКА-)

View this post on Instagram

A post shared by Talap Mahmutov (@mahmutovtalap) on Feb 25, 2019 at 11:03pm PST

А як ви плануєте сімейний бюджет? Поділіться своїм досвідом!