Шкода щоденних прокладок для жіночого здоровя

2101

Зміст:

  • У чому шкода щоденних прокладок для жіночого здоров’я
  • Думка лікарів щодо ароматизованих прокладок
  • Небезпека “парникового ефекту” для здоров’я жінок
  • Як правильно користуватися щоденними прокладками для жінок
  • Гігієнічні прокладки – найпоширеніше засіб гігієни для жінок під час критичних днів. Вони настільки зручні, що більш тонкі вироби стали використовувати кожен день, щоб зберегти чистоту білизни і відчуття комфорту. Рекламні компанії закликають жінок по всьому світу купувати ароматизовані, дихаючі і зручні засоби жіночої гігієни. Але гінекологи кажуть про шкоду щоденних прокладок і радять відмовитися від них.

    Купуючи щоденні прокладки для жінок, звертайте увагу на цілісність упаковки

    У чому шкода щоденних прокладок для жіночого здоров’я

     

    Купувати жіночі гігієнічні засоби варто не за наводкою реклами, а вчитуючись у склад, зазначений на упаковці. Варто вибирати найбільш екологічні матеріали. Але, на жаль, всі прокладки мають клейкий шар, який неможливо зробити повністю з безпечних компонентів. До складу клейкого шару в більшості випадків входить целюлозний гель. Він перешкоджає доступу повітря і не дає шкірі дихати, тим самим створюючи ідеальне середовище для розмноження бактерій.

    Найнебезпечнішим компонентом, який може опинитися в гігієнічних засобах, є діоксин. Він міститься в синтетичному шарі прокладки, який прискорює процеси вбирання вологи. Діоксин токсичний і має властивість накопичуватися. У великих кількостях він отруює організм, викликає наступні стани:

    • пігментацію шкірних покривів;
    • порушення гормонального балансу;
    • запальний процес органів малого тазу;
    • рак яєчників.

    Звичайно, від носіння однієї щоденки в місяць діоксин не накопичиться, рідкісне використання не представляє великої небезпеки. Але щоденне носіння прокладок протягом тривалого періоду створює ризик розвитку небезпечних захворювань.

     

    Думка лікарів щодо ароматизованих прокладок

     

    Основне завдання щоденних засобів гігієни – продовжити відчуття чистоти. Для цього часто використовуються щоденні прокладки з різними ароматами. Але ароматизатори можуть стати причиною алергічної реакції, якщо у жінки чутлива шкіра. Ще один неприємний побічний ефект від використання щоденних прокладок – поява молочниці. Як правило, вона може розвинутися на тлі алергії на компонент щоденки.

    Купуючи щоденні прокладки, краще зупинити вибір на чисто білих виробах. На деяких упаковках є маркування “гіпоалергенний”. Також виробники можуть вказувати на етикетці, що віддушки у виробі відсутні.

    Небезпека “парникового ефекту” для здоров’я жінок

     

    Виробники щоденних прокладок запевняють, що їх продукція має дихаючу поверхню. Найбільш повітропроникними вважаються щоденки з бавовняною основою. Але на хорошу циркуляцію повітря розраховувати все ж не доводиться. Пресована целюлоза міститься у всіх щоденних прокладках, навіть з екологічним складом. Клейкий шар, завдяки якому виріб кріпиться на білизні, не здатний пропускати кисень. Він сприяє створенню патогенної середовища, в якій активно розмножуються бактерії.

    В результаті частого носіння щоденних прокладок для жінок може з’явитися сильне подразнення, шкірні висипання, грибкові інфекції. Уникнути таких наслідків можна тільки змінюючи прокладку як можна частіше. Бажано використовувати такі засоби гігієни тільки в крайніх випадках.

     

    мнение врачей

    Під час вагітності щоденні прокладки можуть бути шкідливі для здоров’я

    Як правильно користуватися щоденними прокладками для жінок

     

    Іноді без щоденних гігієнічних прокладок не обійтися. В таких випадках слід дотримуватися основні правила, щоб не нашкодити своєму здоров’ю:

  • Віддавати перевагу варто натуральним матеріалам.
  • Щоденну прокладку необхідно міняти через кожні три години. Якщо носити її довше цього часу, збільшується ймовірність накопичення хвороботворних бактерій.
  • Не можна використовувати щоденні під час нічного сну.
  • Кожна прокладка повинна бути в індивідуальній упаковці. Це підвищує рівень стерильності вироби.
  • Термін придатності повинен бути актуальним. Використовувати щоденні прокладки з вичерпаним терміном придатності ризиковано.
  • Варто віддавати переваги прокладках з переривчастим клейким шаром. У такому разі до шкіри надходить більше кисню, ризик посиленого розмноження бактерій зменшується.
  • Краще всього використовувати щоденні прокладки для жінок при рясних виділеннях, в останні дні менструації, при лікуванні за допомогою вагінальних свічок – тут їх користь очевидна. Також щоденні незамінні для жінок, які страждають від нетримання сечі легкого. Однак якщо є один з таких недуг, це може бути симптомом серйозного захворювання, який не можна ігнорувати. Звернення до лікаря, обстеження і лікування допоможуть назавжди відмовитися від щоденних прокладок.

     

    На питання, чи є шкода від щоденних прокладок, категоричну відповідь: є. Але його можна мінімізувати, якщо дотримуватися всіх правил гігієни. Варто використовувати щоденні прокладки, незважаючи на їх назву, тільки в крайніх випадках.

    Читайте далі: що краще – тампони або прокладки?