Зсж-чекап: перевір себе!

586

Спорт-це здорове життя

Почнемо з найпростішого. Як часто ви займаєтеся спортом або ведете активну фізичну діяльність? чи набереться хоча б 20-30 хвилин в день? ви можете врахувати не тільки спортивні навантаження, але і швидку ходьбу, підйоми по сходах вище 3 поверху і рухливі ігри з дітьми.

Пам’ятайте, що для підтримки бадьорості і тонусу організму досить виділяти на фізичну активність від 150 хвилин в тиждень, що становить 15-20 хвилин кожен день. Однак не слід забувати, що ці заняття повинні бути регулярними, потрібно включити їх в режим дня на постійній основі.

підказка: одна тригодинна тренування в тиждень формально дозволяє виконати “норму” … Але користі для організму буде більше, якщо розбити таке тренування на 2-3 годинних тренування в тиждень, або 15-20 хвилин активності кожен день.

Харчування — це здорове життя

Як ви можете охарактеризувати свої харчові звички? підтримуєте збалансований раціон, стежте за бжу, кількістю клітковини і вітамінів в продуктах? або часом їсте на ходу, готуєте з того, що є в холодильнику, або вибираєте фастфуд і доставку додому?

Пам’ятайте, що розхожа фраза «я є те, що я їм» досі не втрачає своєї актуальності. Саме від якості харчування багато в чому залежить кількість енергії і ресурсів організму, його здатність чинити опір негативному впливу зовнішніх факторів, працездатність, фізична і розумова активність і навіть настрій.

Ось простий чек-лист, за яким ви можете оцінити свій щоденний раціон:

  • У день ви з’їдаєте не менше 400 гр (4-5 порцій) овочів і фруктів;

  • Їсте рибу (переважно жирних сортів) не менше 2 разів на тиждень;

  • Вживаєте горіхи майже щодня, а бобові — щотижня;

  • У раціоні щодня присутній салатна листова зелень;

  • Кількість доданого цукру зведено до мінімуму;

  • Салати заправляєте тільки рослинною олією;

  • Намагаєтеся не їсти снеки, чіпси, фастфуд, промислову випічку і т. Д.;

  • Випиваєте не менше 1,5 л рідини в день.

підказка: якщо вам складно стежити за своїм раціоном або дотримуватися розумних обмежень в харчуванні, спробуйте вести харчовий щоденник. По-перше, це дозволить вам повною мірою оцінити збалансованість свого раціону. По-друге, допоможе уникнути зайвих спокус і звички «перехопити» щось смачне на ходу.

Відсутність шкідливих звичок-це здорове життя

Як часто і скільки алкогольних напоїв ви вживаєте? чи випиваєте більше 200 мл вина в день або обмежуєтеся пляшкою шампанського за святковим столом? і чи курите ви?

Відповіді досить очевидні: якщо ви робите щось з перерахованого вище, краще відмовитися від цих шкідливих звичок. Пам’ятайте, що не існує безпечних доз алкоголю і не шкодять здоров’ю способів куріння. Куріння і / або регулярне вживання спиртного (навіть в невеликих кількостях) збільшує ризики розвитку ряду хронічних захворювань і позначається на загальному стані організму.

підказка: якщо вам складно оцінити ступінь своєї прихильності алкоголю або куріння самостійно, не соромтеся звернутися за допомогою до фахівців, або вивчити доступні онлайн-матеріали по цій темі.

Турбота про себе-це здорове життя

Давайте чесно: як часто ви проходите диспансеризацію і медогляди у лікарів? чи давно були на регулярному огляді у гінеколога, робили мамографію або узд молочних залоз? здавали аналізи крові і мазки для виявлення проблем з жіночим здоров’ям?

Сімейні справи і завдання, завантаженість на роботі, відсутність часу і ресурсів на турботу про себе — це, на жаль, типовий сценарій життя сучасних жінок. Але хто ж подбає про нас, якщо не ми самі?

Ми рекомендуємо спробувати системний підхід:

  • Розпишіть свій графік дня, щоб виділити час для рутинної турботи про себе;

  • Проконсультуйтеся з терапевтом і попросіть його скласти програму регулярних чекапов, що враховують індивідуальні особливості вашого здоров’я.

  • Складіть довгостроковий (річний, щоквартальний) план, в якому буде зазначено, в якому місяці ви пройдете огляд у гінеколога, в якому — відвідайте стоматолога і т. Д.;

підказка: пам’ятайте, що регулярна турбота про себе-це не пустощі, не примха і не егоїзм. Це можливість вести насичене і повноцінне життя, знижуючи ризики появи проблем зі здоров’ям.