Експерт розповіла про природні пологи після кесаревого розтину

984

Про те, як будуть проходити пологи, багато майбутні мами дізнаються в пологовому відділенні. Навіть якщо спочатку планувалося, що маля з’явиться на світ природним шляхом, все може змінитися. Тому лікарі часто приймають рішення змінювати початкову тактику і проводять операцію кесаревого розтину. Так на жіночому тілі з’являється рубець, стан якого впливає на характер наступних пологів.

Читайте також:Блог чесної мами: іноді вагітність може залишати некрасиві «рубці»

Про діагностики вагітної, попередні пологи якої пройшли шляхом кесаревого розтину, розповідає лікар ультразвукової діагностики Ольга Самсонова. Експерт звертає увагу на всі фактори, які мають значення для прийняття подальшого рішення – чи можливі природні пологи з рубцем на матці?

View this post on Instagram

A post shared by ПеринатальныйМедицинскийЦентр (@aist_i_kapusta) on Feb 6, 2019 at 12:43am PST

Що важливо:

1. Розташування плодового яйця: ще в першому триместрі треба визначитися, чи не знаходиться воно в проекції чи рубця?

Чим погано розташування плодового яйця в проекції рубця? Тим, що при такій позиції є високий ризик вростання плаценти (хоча і такі складні вагітності завдяки академіку Курцеру М. А. донашиваются і успішно родоразрешаются).

© Instagram @usfox79

2. Наступне питання, яке необхідно вирішити – це спроможність рубця.

Сучасний погляд нашої акушерської школи такий: міометрій в проекції рубця повинен бути на всьому протязі однорідним, без вип’ячувань. До третього триместру нижній сегмент маткової, де зазвичай розташовується рубець, не сформований. Тому більш детальна оцінка області рубця важлива після 30 тижнів.☝ Бажано, щоб товщина рубця була понад 1 мм, але чудово пам’ятаю випадки, коли рубець товщиною менше 1 мм опинявся заможним, і щасливі акушери розповідали і показували, як через нього просвічувалася голівка дитини, при цьому рубець був компетентним. І випадки, коли товсті рубці різко истончались і вимагали швидкого зміни акушерських планів.

© Instagram @bybrittanynoonan, @bybrittanynoonan

3. Пацієнтки задають мені питання: «А я сама зможу народити з таким рубцем?». Практика така: якщо жінка налаштована і все йде ідеально, чому б і ні, все можливо. Все залежить від акушерського терпіння. Але в ситуації з рубцем/рубцями на матці акушери завжди напоготові.

© Instagram @maria_zhi_official

Лікар ультразвукової діагностики Ольга Самсонова підкреслює:

Завжди пам’ятаємо! Мета нашої роботи і ваших старань – здорова дитина. А метод розродження – це лише мета, до досягнення цієї головної мети.

© Depositphotos

Про те, чи можна після кесаревого розтину народити самій, і розповідає Оксана Лузан, кандидат медичних наук, доцент кафедри акушерства і гінекології НГМУ, лікар акушер-гінеколог вищої категорії Новосибірського міського перинатального центру:

В 37-38 тижнів вагітна повинна лягти на заключне обстеження для рішення про спосіб пологів, яке приймає консиліум. Ведуть пологи з рубцем на матці в плановому порядку в денний час, коли працюють всі фахівці діагностики, служба переливання крові, адміністрація. Але якщо жінка надійде вночі, без УЗД обстеження, то, швидше за все, буде обраний оперативний спосіб.

© Depositphotos

Коли все проходить фізіологічно, матуся сама народжує. Якщо в пологах виникають які-небудь ускладнення, то план ведення змінюється на операцію. Наприклад, якщо спостерігається слабкість пологової діяльності, погіршення стану плода і т. д.

Після таких пологів лікарі проводять контрольне ручне обстеження стінок порожнини матки для оцінки стану рубця. Останнім часом для цього стали використовувати ультразвукове дослідження. Є серйозний ризик при розриві цього органу — сильна крововтрата, і навіть видалення матки.

© Instagram @oxiplex_ap

Критерії включення в пологи з рубцем:

одноразове кесарів розтин;

відсутність ознак неповноцінності рубця на матці;

настрій вагітної на природні пологи;

достатня зрілість шийки матки;

передбачувані середні розміри плоду;

відсутність показань до операції, які були в першу вагітність.

© Instagram @aist_i_kapusta

А що кажуть мами?

Народила три тижні тому ЕР після 2 КС. Рубець був 1,6 мм. Все пройшло добре))) моя мрія збулася))))

© Instagram @alexandra_nizhelchenko

Перший екстрене КС , другу народила сама ! Різниця 1 . 8 міс. До останнього боролася за ЕР, і завдяки відмінним фахівцям мені це вдалося!

Я народила сама після екс з різницею в 10 років! Все пройшло чудово і за 3.5 години на світ з’явилася моя донечка 4 кг і 54 див. Але в звичайних пологових будинках (без контракту з лікарем) таку можливість практично не дають. Мені довелося відстоювати спробу ЕР з рубцем на матці.

© Instagram @first_moments_

Я для себе вирішила, що після КС не ризикну народжувати ЄР. Для успішного ЕР після КС повинен бути готовий не тільки організм мами, але й голова, шкода, що зараз лікарів це не цікавить і повторного КС потрібно домагатися кров’ю і потом.

Читайте також:Як проходять пологи

Підводячи підсумок, зазначимо, пологи після кесаревого розтину – випробування для жіночого організму. Тому потрібно вірити в свої сили, довіряти лікарям і піклуватися про малюка, який незабаром народиться, не піддаючи його життя небезпеці.

© Depositphotos

А у вас були природні пологи або операція? Як ви плануєте наступні пологи?

Читайте також:

  • УЗД на ранніх термінах вагітності: все, що потрібно знати
  • Ціна щастя: як змінюється жіноче тіло після вагітності
  • Тазове передлежання плоду