Можна додавати в їжу куркуму при вагітності

751

Зміст:

  • Корисні властивості куркуми
  • Вплив на вагітність
  • Коли треба обмежити використання прянощі
  • Куркума – це рослина сімейства імбирні, коріння якого у висушеному і перемолотом вигляді застосовуються в якості прянощів. Вона надає стравам яскраво-жовтий колір і приємний аромат. Але куркуму при вагітності потрібно використовувати з обережністю, щоб не викликати ускладнення і не нашкодити плоду.Куркума при вагітності може використовуватися в невеликій кількості

    Корисні властивості куркуми

    Куркума є природним антибіотиком і імуномодулятором. Її властивості відомі людям з давніх часів, але наукове підтвердження отримано не так давно. Вчені з університету Лос-Анджелеса, штат Каліфорнія, США, довели, що дія на імунітет пов’язано зі стимуляцією клітин-моноцитів. Вони поглинають шляхом фагоцитозу особливий продукт неправильного метаболізму – бета-амілоїд, який відкладається в головному мозку і призводить до розвитку хвороби Альцгеймера.

    Куркумін має властивості антиоксиданта, протизапальну дію, пригнічує ріст патогенної мікрофлори в кишечнику. Він покращує метаболізм ліпідів, нормалізує рівень холестерину і запобігає утворенню атеросклеротичних бляшок. У східній медицині куркуму застосовують у наступних цілях:

    • зменшення болю в суглобах;
    • стимуляція травлення в невеликих дозах;
    • загоєння ран;
    • придушення запалення.

    Деякі використовують її при плануванні зачаття для збільшення шансу настання довгоочікуваної вагітності.

    Вплив на вагітність

    Лікарі рекомендують уникати використання куркуми з-за можливого ризику негативного впливу на плід. Однак дослідження на тваринах, що проводилися з метою вивчення впливу прянощі на процес виношування, показали, що активні речовини, що містяться в куркумі, не чинить тератогенної або ембріотоксичної дії на плід. Вроджених дефектів або аномалій розвитку на фоні використання прянощі не спостерігалося.

    Але в 1-му триместрі, слід уникати високих концентрацій прянощі з-за наступних ефектів:

    • стимуляція тонусу матки;
    • збільшення секреції шлункового соку;
    • стимуляція викиду жовчі;
    • загальна подразнюючу дію.

    Прянощі в будь-якому вигляді потрібно обмежувати жінкам зі схильністю до алергії, з шкірними і аутоімунними захворюваннями. При рецидивуючій молочниці також є ризик погіршити стан здоров’я на тлі використання приправ. Але при схильності до запорів спеція допоможе у профілактиці цього стану.

    Уникнути присутності куркуми в раціоні важко. Вона надає стравам яскраво-жовтий колір, тому часто використовується в харчовій промисловості для виробництва йогуртів, сиру, соусів, салатних заправок, печива, чіпсів.

    Куркума виступає в якості антиокислювача і захищає від руйнівної дії сонячного світла. Тому її часто додають у продукти, які швидко втрачають товарний вигляд.

    Вагітним, які побоюються негативного впливу куркуми, потрібно уникати вживання напівфабрикатів, магазинних соусів, чіпсів та снеків.

    Стимулюючий вплив великих доз куркуми у 2-му триместрі може виявитися загрозливим викиднем або кровотечею. Якщо симптоми з’явилися один раз, необхідно виключити з раціону будь-які гострі спеції.

    Здатність куркуми нормалізувати цукор крові може використовуватися при ризику розвитку гестаційного діабету. Але приправу використовують з обережністю та в поєднанні з дієтичним харчуванням, яке рекомендує лікар.

    можно лиЧи можна додавати куркуму в блюда, бажано обговорити зі своїм лікарем

    Коли треба обмежити використання прянощі

    Чому протипоказана спеція вагітним? Все залежить від вихідного стану здоров’я. Причинами заборони на її використання можуть виступати наступні стани:

    • виражений токсикоз на ранньому терміні: пряність стимулює слиновиділення, підвищує кислотність шлункового соку і може посилити неприємні симптоми;
    • загроза переривання на ранньому терміні, звичний викидень: при вживанні великих доз є ризик підвищення тонусу матки;
    • кровотеча на пізньому терміні;
    • холестатична жовтяниця: це тимчасовий розлад у вагітних, але для лікування необхідна дієта без будь-яких прянощів і приправ;
    • гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, хронічний гастрит: посилення секреції соляної кислоти, зміна положення шлунка на пізньому терміні призведе до загострення симптомів;
    • гестоз: призначається спеціальна дієта з суворим обмеженням спецій;
    • геморой: спеція чинить подразнюючу дію на пряму кишку.

    З обережністю додають в їжу куркуму і інші спеції, якщо є схильність до розвитку циститу. Шанси загострення при такому раціоні зростають.

    Куркума є тони натурального походження. Її позитивні властивості вже доведено наукою. Але вагітним потрібно ставитися до неї з обережністю, не застосовувати часто і у високих концентраціях. Не рекомендується куркума при вагітності і взагалі їжа зі спеціями, якщо є хвороби стравоходу, шлунка або печінки.

    Читайте далі: застосування куркуми для схуднення