Порада дня: учіть дитину правил безпеки з допомогою «кола довіри»

1745

«Не розмовляй з чужими!», «Не бери нічого у незнайомих людей!» «Не тікай з дитячого майданчика»… Ви теж вимовляєте ці фрази? Хвилювання мам, а тривожних особливо, зрозуміло. Тому багато навчають дітей правилам безпеки.

Читайте також:Порада: як вберегти дитину від злочинця

Дитячий психолог Дарина Смирнова порадила, як допомогти дитині розібратися в тому, кому можна довіряти, а кому – ні.

Для цього малюємо разом «кола довіри» кольоровими олівцями, кожен коло своїм кольором.

У першому колі дитина малює найближчих членів родини.

У другому колі дитина малює знайомих – друзів, родичів, вихователів.

Третій коло, малюємо незнайомих, які подобаються і викликають довіру. (Наприклад, жінка з дитиною, літня жінка)

Четверте коло – тих, які здаються підозрілими або небезпечними (наприклад, п’яний чоловік).

Кожен коло обговорюємо з дитиною на ступінь довіри і близькості, як можуть і не можуть вести себе люди різного кола з дитиною. Перше коло, близькі можуть обіймати і цілувати дитину, а чужі не повинні чіпати дітей, нічого не пропонують, нікуди не кличуть, не дарують і не питають ні про дитину, ні про його сім’ю. До людей третього кола, наприклад, можна підійти і звернутися за допомогою. Людей четвертого кола, дитина повинна уникати, не заходити разом в під’їзд, не сідати в ліфт разом.

© З архіву редакції

Психолог порадила, як проводити з дитиною тренування за правилами безпеки:

Обговорення малюнка можна продовжити на прогулянці. Нехай дитина покаже, кого можна віднести до третього кола, до яких можна підійти, якщо потрібна допомога, а кого до четвертого кола, хто виглядає підозріло, може становити потенційну небезпеку.

Матусі засипали психолога питаннями, зокрема, з якого віку розбирати з дитиною цю тему. Дарина Смирнова пояснила:

Якщо дитина досить тямущий, добре розуміє мову, то простими словами можна і з 3-3,5 років. З чотирьох точно вже точно треба і періодично повторювати з дитиною.

© Depositphotos

А також наголосила, що залякувати дітей чужими людьми не можна. А щоб малюк зрозумів, рекомендувала підібрати підходящу казку і в казковій формі донести до дитини небезпека.

Читайте також:Казка з секретом, під яку діти засинають дивно швидко

Тема дитячої безпеки на насправді дуже важлива. Тому намагайтеся розмовляти з дитиною про це делікатно, не вселяючи йому страху. Ваше завдання – навчити дитину розуміти, як він повинен вести себе з незнайомими. Тренуйте ці навички ненав’язливо, щоб вони запам’яталися дитині як щось само собою зрозуміле.

А ви вчіть дитину правилам особистої безпеки?