Порада від Кейт Міддлтон: як виховати чуйного дитини

446

Коли малюк з’являється на світ, він вміє демонструвати свої емоції плачем і посмішкою: голодний – плаче, радіє зустрічі з мамою – на обличчі розквітає посмішка. По мірі дорослішання цей спектр стає ширше. І батькам вже не треба налаштовувати свої емоційні «радари», щоб вловити настрій малюка.

© Instagram @deriagin.k

Читайте також:Найемоційніші немовлята: 30 неймовірних фото

Дитина відкриває для себе нові емоції і почуття: подив, сумнів, радісне очікування, страх, образу, смуток. Їх так багато і вони такі різні. Тому батькам необхідно частіше розмовляти з дитиною про те, що він відчуває.

© Instagram @moonvoman_photo, @fotoemotions.ru, @olga_radch, @hanna.s_photo

Психолог Наталія Богданова пояснює, чому важливо навчити дитину розпізнавати свої емоції і почуття:

Це, безумовно, дасть йому можливість добре знати себе, свої сильні і слабкі сторони. А значить, чим краще він буде орієнтований, тим краще буде регулювати свою поведінку, навчиться оттормаживать деякі реакції, недоречні в певний момент. Він зможе повідомити вам про свої переживання, замість того, щоб замикатися або «замітати їх під килим», він зможе отримати емоційну підтримку, запропонувати разом чогось порадіти, розділити захоплення і захват.

Крім того сформоване уявлення про власних емоціях допоможе йому краще розуміти інших людей, причини їх реакцій і вчинків. Давайте дитині зрозуміти, що його переживання важливі і заслуговують на співчуття, але також показуйте йому, що ваші почуття мають не менше значення. Це дасть йому можливість подолати эгоцентрическую позицію, властиву всім дітям і навчитися співпереживання, навчитися враховувати почуття та інтереси інших людей.

© Instagram @olgaanisimova_photo

Читайте також:Порада дня: навчіть дитину проживати емоції правильно

Вчать своїх дітей виражати емоції та Кембриджі. Принц Вільям не раз підкреслював:

Нам з Кетрін ясно, що ми хочемо, щоб і Джордж, і Шарлотта росли, відчуваючи себе здатними говорити про свої емоції та почуття.

© Instagram @royalfanx, @p.charlotte.cambridge, @dukesskatemiddleton, @royals_tea

А ви розмовляєте з дитиною про те, що він відчуває? Цікавитеся, чому він радіє, засмучується, що його турбує?