Порада від Людмили Петрановской: не дозволяйте дітям з дитинства «обростати» бронею

1051

«Сам розбирайся, я не завжди можу бути поруч», «Не треба звикати до хорошого. Невідомо, що буде в майбутньому», «Хочеться? Перехочеться!» – приблизно такі вислови можна почути від батьків, які вважають, що загартований негараздами дитина буде легше долати їх у майбутньому.

Читайте також:Порада дня: щоб зупинити дитячу істерику, навчитеся визначати її тип

Відомий психолог Людмила Петрановська закликає мам і тат не слідувати цій практиці. Експерт упевнена:

Краще справляються з труднощами ті, у кого було щасливе дитинство і благополучна сім’я. Їх психіка має запас міцності, в стресі вона зберігає здатність бути гнучкою і винахідливою, вони звертаються за допомогою і здатні себе самі. А ті, кому вже в дитинстві дісталося, і вони змушені були справлятися зі страхом і болем без допомоги батьків, навпаки, вкрай гостро реагують на стрес, звалюються або в агресію, або у відчай.

© Instagram @l.petranovskaya

Передплатники Людмили Петрановской підтримали її думку прикладами з практики:

Все вірно. Працюю з дітьми і бачу, що дитина в щасливій сім’ї, якого люблять і підтримують, упевнений в собі, легко будує відносини. Він не боїться жити.

Дітей, яких батьки люблять дуже видно, вони – інші.

Моя мама постійно каже, що сина я повинна не захищає від негараздів. Треба загартовувати. А я по собі знаю. Це шлях оманливий.

Читайте також:Порада дня: «перезавантажуйте» дитини, коли він відчуває нервове напруження

Хоча б вдома все повинно бути добре. Дитина повинна знати, що він не один.

Діти, яких любили, виростають у дорослих, які вміють любити. І навпаки.

© Instagram @tobe.brave

Якими виростають діти холодних батьків? Найчастіше – холодними батьками. Травми передаються у спадок.

Пороги стресостійкості закладаються в ранньому дитинстві (до 2-3 років). Якщо мама в ранньому дитинстві завжди реагувала на плач дитини, не давала йому «виплакатися і розкрити легені», сама була позитивно налаштована, то дитина буде менше піддається стресу протягом всього його життя!!!

Не треба прагне до того, щоб маленький чоловічок з ніжного віку «обростав» бронею. Краще ростити його в атмосфері любові, розуміння і правильним прикладом демонструвати, як реагувати на труднощі і їх долати.

А як ви вважаєте, чи потрібно вчити дітей з ніжного віку долати негаразди?