Порада дня: готуємо дитину до народження брата або сестри

658

«Думаємо про другому малюка. Я наперед відчуваю себе винуватою перед старшою з-за стресу, який для неї виникне», – зізнається одна з молодих мам. Як уникнути почуття провини? Як підготувати старшу дитину до появи ще одного малюка в сім’ї?

Читайте також:Монолог мами: «Я змогла позбутися від ревнощів дитини старшого до молодшого»

Подібна ситуація не поодинока. Тому поради допоможуть багатьом сім’ям, які зараз перебувають в очікуванні другого, а то і третю дитину. Дитячий і сімейний психолог Ксенія Васильєва підкреслює, що в психології немає універсального рецепту для всіх, так як все залежить від віку дитини. Тому експерт пропонує різні варіанти на вибір:

Читати книжки про внутрішньоутробному розвитку. Дивитися картинки зі стадіями розвитку ембріона. Можливо, це виявиться підходящим часом, щоб розповісти дитині звідки взагалі беруться діти.

Стежити в мобільному додатку як розвивається малюк. Бувають програми, в яких дуже наочно описується розміри: спочатку він як горошинка, а потім розміром з невелику гарбуз.

Брати дитину з собою на прийоми до лікаря, особливо на УЗД. Йому буде цікаво подивитися на малюка в животі.

Розкажіть дитині, як ви чекали його. Як дізналися про вагітність. Покажіть йому його фотографії і відео з УЗД. Розкажіть дитині про день його народження. Як приїхали додому з пологового будинку. Як йому всі були раді.

Покажіть дитині її дитячі фотографії і відео. Розкажіть про те, що новий малюк буде зовсім маленьким і по-справжньому грати з ним можна буде через рік-два.

Дістаньте заздалегідь дитячі іграшки і дайте старшому в них награтися до того, як вони знадобляться дитині. Не сваріть дитину за бажання побавитися з брязкальцями.

Поговоріть з дитиною про його почуття, його страхи. Якщо відчуваєте від нього негатив, допоможіть йому назвати ці почуття: “Ти не радий малюкові. Ти боїшся, що тепер ми не будемо любити тебе”. Не заперечуйте ці почуття і не знецінюйте їх. Дайте зрозуміти, що ви розумієте дитини (“Розумію тебе, це може лякати”) і завірте його в своїх почуття до нього (“Ти завжди будеш нашим улюбленим дитиною”).

© Instagram @cristinachernyshova

Будьте готові, що первісток почне вимагати більше вашої уваги. І це нормально в його ситуації. Адже дитина не знає, як це, коли він у родині не один. Проявляйте турботу, увагу і пам’ятайте: старший дитина раніше такий же маленький, як і до вашої нової вагітності.

А як ваш первісток прийняв молодшого брата або сестричку?