Порада дня: відучіть дитину тягнути до рота все підряд

633

На дитячому майданчику мами зазвичай уважно спостерігають за дітьми. Адже завжди знайдеться той малюк, хто вирішить спробувати пісок на смак. Щоб відбувається після: мама просить дитину виплюнути пісок, промиває рот водою, і протягом дня чекає наслідків цієї «дегустації».

Читайте також:А ви готові до сезону «пісочниць»?

Мам завжди хвилює таке дитяче поведінку, адже вони намагаються захистити малюків від інфекції. А тут діти самі тягнуть її в рот…

Спокійно, зараз розберемося, – коментує ситуація психолог і багатодітна мама Лариса Суркова. – От якщо ви, доросла людина, бачите щось нове або берете підозрілий продукт, ви що робите?

Як правило, доросла людина нюхає, іноді навіть не помічаючи цього!

А малюк? Він пізнає весь світ через рот! Поки він маленький і його не пускають на підлогу, то це руки/ноги і іграшки, якщо їх дають в рот.

Коли спускають на підлогу, в хід йде все: іграшки, предмети інтер’єру та домашні тварини.

Так накопичуються знання про цей світ. Спрощено це виглядає так: собаку лизнув – волохата, огидно, а значить, собака не їстівна.

© Instagram @svetlanasidora

Читайте також:Рукавички, браслети та інші прорізувачі молочних зубів

Крім того, накопичує знання імунна система малюка. Ні, це не означає, що дитину треба на смітнику тримати. Але і крайнощі і паніки на тему чистоти не треба.

Що ми маємо в підсумку?

Приблизно до 14 місяців, при нормальній реакції батьків, тяга тягнути все до рота проходить.

Якщо цій темі приділяють гипервнимание і постійно одергивают: «Не чіпай; не бери», то це нормальний розвиток ламається. І закріплюється бажання все тягнути в рот хоч і в 15 років. Адже з позиції психіки, «раз всі кричать і панікують, значить, це привертає увагу і треба робити частіше.

© Instagram @t_tatyana_vm

Читайте також:Дивна мода: про дуже ранній розвиток дітей

Матусі зізналися: як тільки вони почали спокійніше ставитися до того, що дитина прагне спробувати, дитяча дегустаційна активність стала нижче. І погодилися, що потрібно не забороняти, а пильно спостерігати, щоб дитина не сьорбнув води з совочка, не лизнув колеса коляски, не спробував на смак корм домашнього вихованця. Чим менше спокус – тим простіше. І завжди пояснювати, чим може завершитися нездорову цікавість – заболить животик.

А вам знайома ситуація, коли дитина прагне все спробувати? Як справляєтеся?